Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:41:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: uwaga na sprzedaż na allegro  (Przeczytany 4953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
uwaga na sprzedaż na allegro
« dnia: 07 Listopada 2014, 22:51:28 »
Oczywiście nie mogłem nie omieszkać zamieścić tutaj takiego postu (zboczenie zawodowe-prawnicze) ale sprawa jest ciekawa. Nie podejrzewam nikogo tu zagladającego (z całym szacunkiem ) o sprzedaż powyżej 150 tys zlotych rocznie ale to dobry pretekst aby przypomnieć o Wielkim Bracie - Fiskusie  ;) Jednym słowem: czuj duch! P.S. to absolutnie mój pierwszy post w tym dziale   :D
link do sprawy:
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/831262,od-aukcji-internetowych-trzeba-oplacac-vat.html

pozdrawiam Was serdecznie!

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: uwaga na sprzedaż na allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopada 2014, 23:13:10 »
Była już mowa o tym artykule na cafe allegro.

Nic z niego nie wynika, niema podanego orzeczenia sądu, nie wiadomo com w jakich ilościach ani po ile sprzedawał ...

Artykuł z cyklu napisać coś aby napisać.

Jeżeli ktoś faktycznie sprzedaje w ilościach hurtowych i nie mówię tutaj o własnej kolekcji to tylko prosi się o takie akcje.
http://www.katalogmonet.pl/Forum/8-gieda/11925-hity-na-allegro-dp1?limit=20&limitstart=180#29566
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: uwaga na sprzedaż na allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopada 2014, 08:41:46 »
Tylko dlaczego mają płacić VAT, a co jeśli kupili drożej niż sprzedali ( co jest bardzo prawdopodobne jeśli hanlują GN-ami lub monetami kolekcjonerskimi) i trzeba im zwrócić VAT.
« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2014, 08:44:42 wysłana przez Julek C »

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: uwaga na sprzedaż na allegro
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopada 2014, 12:34:32 »
Cytuj
a co jeśli kupili drożej niż sprzedali

Nie powiesz mi, że ktoś kto handluje cały rok monetami cały czas do tego dokłada? Filantrop jakiś?

Kolekcjoner/zbieracz/numizmatyk (niektóre osoby różnie siebie nazywają) jeżeli sprzedaje swoją kolekcje to może na niej zyskać lub stracić to fakt. Ale sprzedając swoją kolekcję robi się to raz lub na kilka razy a nie ciągle.

A tutaj w tym artykule gdzie nie przytoczono orzeczenia sądu jest mowa o handlarzach regularnie sprzedających nie tylko własne okazy działających bez działalności gospodarczej. Poniekąd "okradających" uczciwych sprzedawców oraz zwykłych obywateli bo - nie płacą podatków
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: uwaga na sprzedaż na allegro
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopada 2014, 13:15:11 »
Tylko dlaczego mają płacić VAT, a co jeśli kupili drożej niż sprzedali ( co jest bardzo prawdopodobne jeśli hanlują GN-ami lub monetami kolekcjonerskimi) i trzeba im zwrócić VAT.

Nie ma czegos takiego jak zwrot Vatu przy sprzedazy ze strata. Tak dobrze to nie jest ;)
jarek

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: uwaga na sprzedaż na allegro
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopada 2014, 20:07:01 »
Nic z niego nie wynika, niema podanego orzeczenia sądu, nie wiadomo com w jakich ilościach ani po ile sprzedawał ...
Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego zapadł w dniu 23 października 2014 r. o sygn. akt I FSK 1577/13. Wprawdzie nie ma jeszcze do niego uzasadnienia ale łatwo się domyślić co w nim będzie skoro oddalił skargę kasacyjną od tego wyroku Sądu I instancji:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/DE87719849 a tutaj jest wszystko dokładnie opisane.
Miłej lektury dla wnikliwych... ;)
Pozdrawiam

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: uwaga na sprzedaż na allegro
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Listopada 2014, 21:36:40 »

Miłej lektury dla wnikliwych... ;)
Pozdrawiam

To faktycznie straszny przekręt, kupił monet za 40 tys, sprzedał za 53tys, tyle to posłowie do parlamenu pobierają rocznie za kilometrówki. Nie dość, że zarobił na dropsy, musiał udawadniać, że nie jet wielbłądem  to jeszcze niezadowolony z ceny kupiec złożył obywatelskie doniesienie do skarbówki w trosce o "uczciwych sprzedawców i zwykłych obywateli". No to teraz panowie jak już kupimy monetę to na "śmierć i życie ". I prosze się dobrze zastanowić nad profilem kolekcji, bo nie ma odwrotu.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2014, 21:39:19 wysłana przez Julek C »

 

R E K L A M A
aukcja monet