Aktualności:

• 19 Kwiecień 2019, 04:51:40

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pytanie na temat zlomu  (Przeczytany 7430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
Odp: A to juz jakby nowy temat: pieciozlotowka 1930
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Listopad 2014, 14:24:59 »
Dodatkowo, slabsze bicie moze byc cecha jedynie okreslonej monety. Przykladowo zalaczam zdjecie korony orzelka z gleboko bitej monety, na ktorym widac trzy klejnoty.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2014, 14:46:05 wysłana przez cancan62 »
Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
Odp: A to juz jakby nowy temat: pieciozlotowka 1930
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Listopad 2014, 14:30:28 »

Czyli w tym sztandarze mogło być tak, że stempel był płycej wybity (dlatego rysunki nie są tak wyraźne jak podaje mmz) i moneta głębiej i z tego wynikają te różnice?

Jesli idzie o oko malego orzelka to wydaje mi sie, ze go tam nie mialo byc w ogole. Przy ogolnie dobrze widocznych detalach samego orzelka jest to malo prawdopodobne by wklesle oko 1. nie odbilo sie lub 2. wytarlo. No, chyba, ze stempel zostal wykruszony w tym punkcie. Zalaczam zdjecia orzelkow z gleboko bitej monety w stanie MS-62 i plytko bitej Stan 3. Sa one wedlug mnie calkiem inne, wiec nie mozna porownywac ich stopnia odbicia. Dodatkowo, wydaje mi sie, choc moze to byc kwestia oswietlenia i zdjecia lub wytarcia monety w stanie 3, ale ten gleboko bity jest jakby bardziej wypukly.

Na Jadwidze też, dla porównania wrzucał zdjęcie kawałka monety bo całą mam gdzieś na kompie ale znaleźć nie mogę :)

Dla odmiany nie moja bajka ale wydaje mi sie, ze to dwa zupelnie rozne stemple Jadwigi.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2014, 14:44:52 wysłana przez cancan62 »
Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek