Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 16:23:07

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?  (Przeczytany 17922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy,

tempus fugit nieubłaganie i najwyższy czas ogłosić program kolejnej, jubileuszowej (dziesiątej już!) edycji TWNA. Chyba po krakowskim sukcesie powinniśmy powrócić do lokalizacji zgodnej z nazwą warsztatów, tj. do Torunia. Tymczasem Marian Marciniak, dyrektor Muzeum w Brodnicy, zaproponował nam zorganizowanie kolejnej edycji u niego na wiosnę. Plusem Brodnicy będzie połączona z TWNA profesjonalna wystawa (tym razem monet pryncypatu). Co o tym sądzicie? Toruń w lutym, czy może Brodnica w kwietniu, a może na majówkę?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, pozdrawiam cordialiter

Bartosz Awianowicz
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2017, 19:46:20 wysłana przez TomekP »

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Grudnia 2014, 23:26:36 »
Witaj Bartku, za Toruniem się szczerze stęskniłem ale profesjonalna wystawa w Brodnicy i katalog.... To wszystko jest mocno kuszące.. Co do majówki to raczej uważam to za zły pomysł. Najczęściej majówki rezerwują sobie czas nienumizmatyczne części rodzin z żonami na czele ;) My przynajmniej często wyjeżdżamy (Mazury etc). A zatem jak dla mnie o ile Brodnica to raczej kwiecień lub zupełnie inny termin. Pozdrawiam! Paweł

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudnia 2014, 17:04:56 »
Obawiam się Bartku, że ciężko będzie wypracować kompromis w postaci dogodnego dla wszystkich terminu. W kwietniu Wielkanoc, w maju czas na wielką majówkę, a w czerwcu kolejny długi weekend wyjazdowy. Trudno, sam będziesz musiał zadecydować.

Komu się uda dopasować z kalendarzem to dotrze, a komu nie, to straci...

Pozdrawiam :)

Eneasz

  • TPZN 075
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 630
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Grudnia 2014, 18:57:05 »
Witajcie!

Mnie osobiście podoba się pomysł wiosennego spotkania. W lutym szykuje mi się służbowy wyjazd, który prawdopodobnie uniemożliwiłby mi uczestnictwo w Warsztatach (9-14 lub 16-21), ale to niejedyny powód. Pomysł połączenia Warsztatów z kolejną wystawą numizmatyczną w Muzeum w Brodnicy jest bardzo kuszący, a poza tym... niech żyje wiosna! Wiosną będzie cieplej i ładniej :)
Może jakiś "zwykły" weekend wiosenny?

Pozdrawiam!
Przemek

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudnia 2014, 19:30:10 »
Salvete!

Dziękuję serdecznie za Wasze uwagi, sugestie i wątpliwości. Tempus fugit, więc termin lutowy wydaje się zbyt bliski, a skoro nadto przynajmniej dla Przemka nie jest dogodny, jestem zdecydowany przenieść X edycję TWNA na wiosnę. Dokładny termin ustalę jeszcze z Jarkiem Bodzkiem, który, jak wiecie, na stałe już związał się z naszymi warsztatami. Kwestię, czy Toruń z Markiem Kołyszko, czy Brodnica z wystawą, omówię jeszcze z pozostałymi stałymi prelegentami w ciągu najbliższych tygodni (z Pawłem z pewnością już za tydzień ;))...

Tymczasem życzę Wam radosnych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i by annus MMXV Vobis felix, faustus saluberque sit!

B.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Stycznia 2015, 20:58:16 »
Salvete w roku MMXV!

Niniejszym mogę w końcu ogłosić miejsce i termin X edycji TWNA: Brodnica, 24-26 kwietnia br.
Kto jest zainteresowany, niechaj rezerwuje pokój w hotelu "Stork" - wg stanu na dziś jest jeszcze 12 wolnych pokoi.

Valete!

B.

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Stycznia 2015, 22:21:23 »
super :)

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lutego 2015, 10:58:09 »
Salvete!

Właśnie układam program X edycji TWNA (Brodnica: 24-26.04.2015). Czy ktoś z Was chciałbym wystąpić z jakimś wykładem (najlepiej na temat mennictwa pryncypatu, którego będzie dotyczyła wystawa)? Jeśli tak, proszę o możliwe szybką odpowiedź na Forum, mailem lub telefonicznie...

Valete!

B.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lutego 2015, 23:51:52 »
Cytuj
na temat mennictwa pryncypatu

Bartku, czy kontaktowałeś się w tej sprawie z panią K.B.?

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lutego 2015, 14:16:24 »
Tomku,

oczywiście, dr Balbuza wygłosi wykład o "Aeternitas Augusti" w sobotę o godz. 10.00. Kwestia, czy ktoś z Was też chciałbym się z resztą podzielić jakimiś nowymi przemyśleniami na temat wybranego działu mennictwa antycznego?

Vale!

B.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Marca 2015, 14:13:39 »
Salvete Carissimi Amici nummorum Romanorum!

Nuntio Vobis gaudium magnum: oto program X edycji TWNA:
24 kwietnia:
- otwarcie wystawy: „Mennictwo cesarstwa rzymskiego. Pryncypat (od 30 przed Chr. do 235 po Chr.)” – 18.30
25 kwietnia (od godz. 10.00 do 19.00, między modułami obiad – od 14.30 do 16.00):
- „Aeternitas jako motyw ikonograficzny i koncepcja w ideologii władzy Imperium Romanum” (przedstawia dr Katarzyna Balbuza) – 1,5 godz. wykładu + 30 min. dyskusji
- „Rozwój symboliki Virtus na monetach rzymskich od 71 r. przed Chr. do końca panowania dynastii Sewerów” (dr hab. Bartosz Awianowicz) – 1,5 godz. wykładu + 30 min. dyskusji
- „Moneta jako źródło archeologiczne w świetne najnowszych wykopalisk w Polsce i Rumunii” (dr Jacek Rakoczy) – 1,5 godz. wykładu + 30 min. dyskusji
- panel dyskusyjny poświęcony prawnym aspektom poszukiwania, nabywania, sprzedaży, wwozu do Polski i wywozu monet (moderator: sędzia Paweł Groński) – ok. 1,5 godz.
26 kwietnia (od godz. 10.00 do ok. godz. 12.30):
- „Konserwacja monet antycznych” (dr Marek Kołyszko) – 1,5 godz. wykładu + 30 min. dyskusji
Miejsce: Pałac Anny Wazówny w Brodnicy i Muzeum w Brodnicy (Brama Chełmińska)
Organizatorzy: Fundacja Traditio Europae, Muzeum w Brodnicy i Toruński Oddział PTN.

Warunki uczestnictwa:
Prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa w warsztatach do końca marca 2015 r. Prosimy też o informację, czy będą Państwo uczestniczyć w całości, czy też w części przewidzianych zajęć. Jeśli przyjeżdżają Państwo jedynie na część warsztatów, prosimy o informację o konkretnych terminach.
Koszt uczestnictwa w warsztatach: 220 za całość, 180 zł za dwa dni lub 150 zł za udział w modułach jednego dnia (w cenę wliczony obiad, materiały i katalog wystawowy, którego tym razem Muzeum nie dofinansuje, więc część kosztów musimy ponieść w opłacie "warsztatowej"). Dla studentów i doktorantów udział darmowy.
Prosimy o wpłaty najpóźniej do 15 kwietnia 2015 r. na konto Fundacji „Traditio Europae” w Volkswagen Bank Direct: 16 2130 0004 2001 0426 1574 0001 z dopiskiem: „darowizna na cele statutowe – numizmatyka antyczna”.

Zapraszamy cordialiter!

Mutaxi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Sine Cerere et Baccho friget Venus
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Marca 2015, 16:39:08 »
Ale jazda! Musiałem wziąć apartament bo wszystkie pokoje wybukowane  :) Jedziecie? Czy jakieś wesele tam wbiło na weekend? Do zobaczenia w Brodnicy! Andrzej
« Ostatnia zmiana: 28 Marca 2015, 23:02:09 wysłana przez Mutaxi »

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Marca 2015, 20:59:06 »
Drogi Andrzeju,

ja rezerwowałem ostatnią "jedynkę" we czwartek. Miesiąc temu było raptem bodaj 11 lub 12 wolnych pokoi w terminie 24-26 kwietnia. Mam nadzieję, że większość zarezerwowali uczestnicy X edycji TWNA.

Pozdrawiam i do zobaczenia w Brodnicy!

B.

drWho

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 40
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Marca 2015, 14:12:58 »
Ja mam trójkę, ale jakby co chętnie wymienię na większy, bo jadę z całą rodziną :-). Rezerwowałem jeszcze w zeszłym semestrze czyli w lutym jak pojawiła się informacja o dacie.

Pozdrawiam

Eneasz

  • TPZN 075
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 630
Odp: X edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej w Brodnicy?
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Marca 2015, 20:57:32 »
Drodzy Koledzy!

Serce mi się kraje jak czytam Wasze posty, bo już wiem, że wiosenna edycja Warsztatów w Brodnicy mnie ominie. Niestety koliduje ona z moimi zawodowymi obowiązkami — w tym terminie mam wyjazd służbowy, którego nie mogę przesunąć  :( Jest mi tym bardziej przykro, bo sam głosowałem za opcją wiosenną. Niemniej jednak życzę Wam bardzo udanego spotkania i czekam na obszerną relację ze zdjęciami.

Przemek

 

R E K L A M A
aukcja monet