Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 21:39:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Trojak Zygmunta III Wazy 1622 inna odmiana?  (Przeczytany 2378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Makot0072

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Trojak Zygmunta III Wazy 1622 inna odmiana?
« dnia: 31 Stycznia 2015, 21:34:13 »
Witam Serdecznie :)
Na tym forum jestem nowy i założyłem profil tutaj gdyż został on polecony przez jedną osobę (Więcej tutaj osób zajmujących się tematyką trojaków) Numizmatyką interesuję się od 2008 ,w tematykę trojaków dopiero wchodzę i dlatego chciał bym się dowiedzieć czy ta odmiana trojaka jest pospolita? Mam katalog Igera i w nim znajduje się ta pozycja jedynie z złączonym napisem "POLONI" mój egzemplarz ma przerwę w słowie + dziwną "6"tkę w dacie ,prosiłbym o jakieś informacje :)


Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: Trojak Zygmunta III Wazy 1622 inna odmiana?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Stycznia 2015, 22:06:16 »
Witam kolegę :)
Ten trojak jest dość popularny (Iger K.22.1a), większa przerwa w słowie POLONI nie ma wielkiego znaczenia, po prostu moneta została wybita innym stemplem niż trojak przedstawiony w katalogu. Mogę jedynie pocieszyć, że popiersie króla na monecie jest trochę rzadsze od typowego (Iger a czy b).
pozdrawiam

 
Marcin

Makot0072

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Trojak Zygmunta III Wazy 1622 inna odmiana?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lutego 2015, 09:25:44 »
Dzięki za odpowiedz :)
Czyli w tym trojaku można jednoznacznie stwierdzić że przerwa w "POLONI" nie jest celowa i jedyna różnica jest w popiersiu króla?

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: Trojak Zygmunta III Wazy 1622 inna odmiana?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lutego 2015, 11:38:00 »
Dzięki za odpowiedz :)
Czyli w tym trojaku można jednoznacznie stwierdzić że przerwa w "POLONI" nie jest celowa i jedyna różnica jest w popiersiu króla?
Tak możemy zważyć drobne różnice w popiersiu króla, a odstęp między literami w wyrazie POLONI nie ma wielkiego znaczenie.
Marcin

 

R E K L A M A
aukcja monet