Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Lipiec 2018, 19:32:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kalendarz numizmatyczny  (Przeczytany 8275 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety bite w mennicach pruskich od XVI w. Krol Stas i Batory.

« : 31 Grudzień 2014, 17:19:17 »

Uprzejmie donoszę, że Antykwariat Niemczyka sprzedaje kalendarze numizmatyczne. Chętni znajda je tutaj:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4911955274&ars_source=ars&ars_socket_id=14&ars_rule_id=83#thumb/2

Ja osobiście uważam to za tani chwyt reklamowy i nie mam zamiaru finansować reklamy tej firmy.
Życzę wszystkim ponownie szczęśliwego nowego roku.

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek
JRobert
Stały bywalec
Poland Poland

« Odpowiedz #1 : 02 Styczeń 2015, 10:18:57 »

Ja wiem...? Sporo kalendarzy rozchodzi się za darmo, dla klientów firmy. W zeszłym roku dostałem, w tym się nie spodziewam ;-) Kupno dla chętnego, dodam że moim zdanie zdeterminowanego "kolekcjonera-numizmatyka".

Osobiście wolę monety podziwiać w naturze, a jeśli to niemożliwe to w pięknie wydanym katalogu. Kalendarz ma owszem, większe zdjęcia, no i pozycje szczególnie rzadkie, ale szczerze mówiąc widywałem dużo ładniejsze kalendarze - nie numizmatyczne. Ja poprzestaję na tym, że od Niemczyka to mogę kupić monety, a kalendarz to sobie kupię gdzie indziej ;-)
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:

« Odpowiedz #2 : 02 Styczeń 2015, 18:27:29 »

Nie mam nic przeciwko rozdawaniu za darmo atrakcyjnych kalendarzy, w celu promowania firmy. W momencie, gdy żada się za to zapłaty od klientów, jest to w moich oczach niegodne porzadnej firmy. Myślałem, że ten dom aukcyjny jest wyższej klasy.

petroniusz15
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 052

tam dom twój gdzie serce twoje

« Odpowiedz #3 : 03 Styczeń 2015, 13:51:54 »

nie wszyscy są jego klientami a może są osoby , które mimo tego chcą mieć taki kalendarz i nie przeszkadza im ta reklama
swoją drogą może wystosować do nich jakiś tekst , żeby zafundowali naszym członkom takie kalendarze, zawszeć to dla nich reklama a będą mieli w nas potencjalnych klientów

pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52
Chrobry
Stały bywalec
Poland Poland

« Odpowiedz #4 : 03 Styczeń 2015, 19:13:57 »

Z tego co wiem każdy klient otrzymuje kalendarz za darmo. Wystarczy coś tam kupić, być na liście klientów i kalendarz wysyłają. Wysyłka katalogów aukcyjnych obowiązuje na tych samych zasadach i nikt się nie oburza Uśmiech

\\\\\\\"Wszystko co można kupić za pieniądze jest tanie.\\\\\\\" Erich Maria Remarque
mmz
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
TPZN nr legitymki Uśmiech 101
Zainteresowania:
IIRP i kontynuacje w PRL i IIIRP

« Odpowiedz #5 : 04 Styczeń 2015, 00:40:19 »

Nie ma wg mnie standardu, wg którego staje się ktoś posiadaczem kalendarza. Ja mam trzy kolejne lata i za każdym razem z innej przyczyny. Pierwszy z 2013 zupełnie przypadkiem,  bo była akurat dostawa do antykwariatu, kiedy przyszedłem obejrzeć jedną z monet wystawioną na aukcji internetowej Mrugnięcie.

Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
JRobert
Stały bywalec
Poland Poland

« Odpowiedz #6 : 05 Styczeń 2015, 11:11:16 »

Nie mam nic przeciwko rozdawaniu za darmo atrakcyjnych kalendarzy, w celu promowania firmy. W momencie, gdy żada się za to zapłaty od klientów, jest to w moich oczach niegodne porzadnej firmy. Myślałem, że ten dom aukcyjny jest wyższej klasy.
W którymś swoim samochodzie miałem opony Pirelli P9. Uważasz, że powinienem mieć do nich pretensje, że za darmo nie dostałem kalendarza? Pirelli jest nieporządną firmą i nie ma klasy?  Uśmiech
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:

« Odpowiedz #7 : 06 Styczeń 2015, 05:54:09 »

Kalendarz Pirelli nie ma nic wspolnego z tematem. Nota bene: tez bym go nie kupil. Chichot

JRobert
Stały bywalec
Poland Poland

« Odpowiedz #8 : 07 Styczeń 2015, 10:54:15 »

Kalendarz Pirelli nie ma nic wspolnego z tematem. Nota bene: tez bym go nie kupil. Chichot
Ma. Odnosiłem się poprzez to porównanie do twierdzenia, że tylko porządne firmy rozdają kalendarze za darmo, a te nieporządne żądają zapłaty. Nie chcę bronić tu Niemczyka, ale bardziej branży. Taki sklep numizmatyczny to nie Play, Coca-Cola, PZU czy inna gigantyczna korporacja, która ma olbrzymi budżet reklamowy i kalendarze tak jak magnesy na lodówkę, długopisy i inne duperele produkowane są i rozdawane w olbrzymich ilościach. Sklep numizmatyczny z założenia wydaje to w małych nakładach. Tak samo jak katalogi. I tu jest tak, że jedni katalogi dostają za darmo, a drudzy za nie płacą. Dlaczego? Bo wydrukowanie katalogu czy kalendarza kosztuje i firma może sobie pozwolić na darmowe rozdawnictwo tylko wtedy, gdy ma nadzieję na "zwrot" z tej inwestycji w przypadku licytacji/zakupów od obdarowanego klienta. A dlaczego nie wszystkim? A dlatego, że za darmo to by w Polsce ludzie brali po 10 sztuk, albo i po 100, a znam takich co i 1000 by wzięli (choćby na handel na allegro).
Dodatkowo działa tu też zwykłe prawo popytu i podaży - skoro są chętni na kupno, to dlaczego firma miałaby nie sprzedawać?

Naprawdę istnieje szereg firm, które gadżety reklamowe sprzedają i to często w słonych cenach. Np. samochodziki - niektóre firmy rozdają reklamowe - jak Coca-Cola czy logistyczne (DHL, Raben). A niektóre sprzedają - przejdź się do pierwszego lepszego salonu samochodowego - tam gadżety z logo firmy będą płatne i to słono.

To tyle na temat moim zdaniem niesłusznego traktowania przez Ciebie faktu sprzedaży kalendarza.
mmz
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
TPZN nr legitymki Uśmiech 101
Zainteresowania:
IIRP i kontynuacje w PRL i IIIRP

« Odpowiedz #9 : 07 Styczeń 2015, 14:17:36 »

Jako ciekawostkę mogę wskazać, że widziałem taki kalendarz w jednym z salonów numizmatycznych w Warszawie (i to całkiem znanym salonie). Jakoś nie mieli problemów z powieszeniem bądź co bądź "reklamówki" konkurencji na ścianie. Skoro ja to zobaczyłem, to pewnie inni klienci też widzieli.

Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM