Aktualności:

  • 19 Marca 2024, 05:44:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: PTN a sprawa pamiątek kibicowskich.  (Przeczytany 1785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 327
PTN a sprawa pamiątek kibicowskich.
« dnia: 06 Sierpnia 2020, 22:56:24 »
Z wielkim zdziwieniem i nie ukrywam, że również z zażenowaniem powziąłem informację, że PTN obejmuje swoistym „patronatem” emisję „banknotu” o nominale 0 Euro poświęconego RKS RADOMSKO.

Nie wiem jak to skomentować, być może czegoś nie rozumiem.
Zapraszam do dyskusji, może mi się coś rozjaśni.

Źródło: https://m.facebook.com/PolskieTowarzystwoNumizmatyczne/photos/a.559313667498715/3146927975403925/?type=3&source=57&ref=m_notif&notif_t=feed_comment_reply

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: PTN a sprawa pamiątek kibicowskich.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpnia 2020, 09:04:29 »
.

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: PTN a sprawa pamiątek kibicowskich.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sierpnia 2020, 10:03:17 »
Może nie patronat, ale na pewno ciche wsparcie. Tylko nie wiem czy PTN podziela punkt widzenia TPZN na tego typu obiekty przeznaczone do zbieractwa.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 518
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: PTN a sprawa pamiątek kibicowskich.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpnia 2020, 10:43:44 »
Może nie patronat, ale na pewno ciche wsparcie. Tylko nie wiem czy PTN podziela punkt widzenia TPZN na tego typu obiekty przeznaczone do zbieractwa.

Myśle, że bardziej interesuje ich ilość członków.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: PTN a sprawa pamiątek kibicowskich.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sierpnia 2020, 14:05:25 »
nie wiem czy PTN podziela punkt widzenia TPZN na tego typu obiekty przeznaczone do zbieractwa.
Byłoby to nawet nieco dziwne. W końcu Towarzystwo ma na swoim koncie wiele podobnych inicjatyw, począwszy od "kolekcjonerskich kopii" monet I RP, po ułatwiony dostęp dla członków do różnej maści prób niklowych czy innych coraz to dziwniejszych wynalazków bitych na zlecenie NBP od początku lat 70.

Być może wymieniona na początku wątku atrakcja to część strategii obliczonej na dłuższy okres czasu - w końcu po coś w numerze 3/2019 (395) Biuletynu Numizmatycznego ukazał się artykuł "Światowy fenomen banknotów pamiątkowych 0 euro". Nie będę go streszczał, tytuł wyjaśnia całą treść pełną westchnień autora w stylu "Czy Polska doczeka się własnego banknotu o nominale 0 euro?". Sami wydawcy najwidoczniej postanowili post factum tę reklamę nieco ukryć, ponieważ w spisie treści dostępnym na stronie ptn.pl została ona zamaskowana jako "Recenzje i nowości wydawnicze":
http://ptn.pl/2019/10/31/biuletyn-numizmatyczny-nr-3-395-2019/

 

R E K L A M A
aukcja monet