Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
21 Sierpień 2018, 02:23:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biblioteka Antyczna - Uniwersytet Wrocławski reaktywacja nr 2  (Przeczytany 10502 razy)
DzikiZdeb
Gaduła

« : 04 Luty 2015, 15:43:51 »

Uniwersytet Wrocławski przystępuje do kolejnej próby reaktywacji "Biblioteki Antycznej" i wygląda na to, że tym razem sprawa ruszy z kopyta :-) (z poważnego źródła wiem, że dostali grant na niemal 30 tomów).

Pierwiosnek z drugiej reaktywacji:

http://www.biblioteka.antyczna.uni.wroc.pl/ksenofont-cyropedia-1-tom-nowej-serii-biblioteki-antycznej/
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 04 Luty 2015, 16:13:17 »

Przyznać się, kto co ma zeskanowane.

Jest to grzech mniejszego kalibru, ponieważ i tak lecą na te wydania dotacje z tzw. "pieniędzy podatnika" (konkretnie chyba KBN daje), czyli coś i tak już za to zapłaciliśmy.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #2 : 04 Luty 2015, 18:13:08 »

Nie pomogę - mam grzecznie wszystko w papierze na półce...
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #3 : 03 Wrzesień 2016, 20:05:52 »

Są kolejne dwa tomy:

50. Gargiliusz, Lekarstwa z warzyw i owoców - to raczej dla zawziętych miłośników wczuwania się w epokę;
51. Dion Chryzostom, Mowy 1-10 - tutaj zdecydowana gratka dla zwolenników Trajana - tom zawiera Mowy o królestwie.
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #4 : 14 Kwiecień 2017, 18:53:29 »

Tom 52: Frontyn, Podstępy wojenne. Całkiem miłe uzupełnienie (w sensie wydawniczym, kompilacja powstała pod koniec I w. n.e., czyli wcześniej) wydanego wcześniej Poliajnosa.
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #5 : 17 Kwiecień 2017, 21:16:52 »

zeskanowane.
Na stronie www.biblioteka.antyczna.uni.wroc.pl/e-biblioteka/ pojawiły się tomy 45-48. Nie znalazłem niestety żadnej informacji, czy jest to wypadek przy pracy wynikający z warunków ostatniego grantu, czy też będzie to w jakiś sposób uzupełniane.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 17 Kwiecień 2017, 22:39:09 »

pojawiły się tomy 45-48.

Bardzo dziękuję za wiadomość. Już ściągnąłem i zlepiłem. Własny dysk (z backupem) zawsze pewniejszy.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #7 : 19 Czerwiec 2017, 10:50:10 »

53. Cyceron, Listy do Attyka (t. 1, ks. 1-2)

Zarówno z ostatnich stron książki, jak i ze strony internetowej zniknęła informacja o zapowiedziach. Może i dobrze, bo rzadko się zdarzało, że wychodził tom, który akurat był zapowiadany jako kolejny.
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #8 : 28 Lipiec 2018, 20:17:47 »

Ze względu na długą przerwę przeskoczono od razu do tomu 55.

55. Kallimach. Dzieła poetyckie. Tom II.

http://www.biblioteka.antyczna.uni.wroc.pl/kallimach-dziela-t-2/

Strona z darmowymi pdf-ami została powiększona o tomy 50-53.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 28 Lipiec 2018, 20:32:09 »

Strona z darmowymi pdf-ami została powiększona o tomy 50-53.

Czy udało się Panu ściągnąć Mowy Diona Chryzostoma? Próbowałem kilka razy i zawsze ściągnięty plik okazuje się uszkodzony.

DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #10 : 28 Lipiec 2018, 20:52:29 »

Czy udało się Panu ściągnąć Mowy Diona Chryzostoma? Próbowałem kilka razy i zawsze ściągnięty plik okazuje się uszkodzony.
Teraz dopiero spróbowałem. On nie jest jakoś strasznie uszkodzony, ma wpisane na początku parę bzdur w parametrach technicznych i tyle. Spróbowałem naprawić go jakimś darmowym narzędziem dostępnym w internecie, ale to, które okazało się faktycznie za darmo nie poradziło sobie z Dionem, a dwa, które sobie poradziły, zażyczyły sobie na końcu odpowiednio 15 EUR i 5$.

Pozostaje napisać do administratorów strony, co też uczyniłem. Mam nadzieję, że plik zostanie skorygowany w rozsądnym czasie, a nie w IV kwartale 2021.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 28 Lipiec 2018, 21:16:29 »

ma wpisane na początku parę bzdur

Wydaje mi się, że raczej brakuje mu końca, który się zapodział przy przesyłaniu. Tak więc nawet gdyby programy reperujące przywróciły mu "wyświetlalność", to mogłoby się okazać, że po prostu arbitralnie dodały ten koniec i czegoś tam dalej brakuje.

Bardzo dziękuję, że już Pan napisał do nich prośbę o podmianę na dobrego Diona.

DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #12 : 28 Lipiec 2018, 21:26:05 »

Wydaje mi się, że raczej brakuje mu końca, który się zapodział przy przesyłaniu.
Chyba ma Pan rację. Plik ma 14 831 616 bajtów, a w środku zapisaną wielkość > 15 mln. Jeden z naprawiaczy zaproponował mi podgląd ostatniej strony, którą dla niego była strona 253, a papierowe wydanie ma 264. Ponieważ na ostatnich stronach są mapki, warto poczekać na właściwy plik.
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #13 : 07 Sierpień 2018, 13:15:26 »

Pominięto także tom 56 i od razu wydrukowano tom 57.

57. Plaut, Komedie, t.IV

http://www.biblioteka.antyczna.uni.wroc.pl/plaut-komedie-t-iv/

Z tego co widzę plik z Dionem dalej nienaprawiony.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 07 Sierpień 2018, 15:20:34 »

Czyżby znowu kolejna ohydna rymowanka?

Czemu nie można zwykłą, klarowną prozą? Przecież forma i tak jest nie do odtworzenia.

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM