Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 10:47:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jest na tym forum jakiś moderator/admin ?  (Przeczytany 15891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JRobert

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Jest na tym forum jakiś moderator/admin ?
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Grudnia 2015, 16:47:28 »
Ten samograj skoro jest w archaicznej wersji, to pewnie będzie dosyć podobny do strukturalnego phpbb. Jeśli tak, to dopisać funkcjonalności byłoby do tego stosunkowo łatwo.

I teraz tak - sprawdziłem - captch'a tu jest. Być może jest za prosta i boty ją pokonują, albo to nie boty tylko realni ludzie.

Co do modyfikacji kodu - to wydaje się być w miarę proste php. Mam przeczucie, że nie ma tu wykorzystania obiektów, tylko zwykła architektura: silnik będący samodzielną podstroną (schemat strony plus funkcje) + szablony wyglądu strony + słowniki etykiet. Jeśli się nie mylę, to naprawdę po średnim rozeznaniu nie byłoby wcale trudne dosyć silne zmodyfikowanie niektórych szablonów.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Jest na tym forum jakiś moderator/admin ?
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Grudnia 2015, 17:06:22 »
Ten samograj skoro jest w archaicznej wersji, to pewnie będzie dosyć podobny do strukturalnego phpbb. Jeśli tak, to dopisać funkcjonalności byłoby do tego stosunkowo łatwo.
Trzeba by sprawdzić, co to ma w wyższych wersjach jako gotowiec, dopisywanie kodu byłoby możliwe, gdyby rzeczywisty administrator strony zaglądał tu częściej niż raz na rok - tak jakby nawet coś ktoś dopisał, to wrzucenie/sprawdzenie/poprawki trwałyby do greckich kalend.

I teraz tak - sprawdziłem - captch'a tu jest. Być może jest za prosta i boty ją pokonują, albo to nie boty tylko realni ludzie.
Wygląda na naprawdę prostą i dającą się przejść OCR-em.


JRobert

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Jest na tym forum jakiś moderator/admin ?
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Grudnia 2015, 08:20:17 »
Sądzi Pan, że komuś się będzie chciało napisać bota potrafiącego wyszukać adres i napisać email do admina z prośbą o rejestrację?
Miałem na myśli scenariusz skorzystania z prostego przełącznika (zapewne jest w silniku forum), który to powoduje, że w procesie rejestracji mail z linkiem do potwierdzenia rejestracji idzie nie do użytkownika lecz administratora. A dalej reszta bez zmian, czyli należy kliknąć link, aby aktywować konto.

Proces, o którym Pan pisze jest oczywiście jak najbardziej poprawny i w 100 procentach zapewniający eliminację botów, jednak kompletnie "nieinternetowy" ;-) Szczerze mówiąc nie spotkałem się na żadnym ogólnie pojętym otwartym forum z takim sposobem rejestracji.

JRobert

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Jest na tym forum jakiś moderator/admin ?
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Grudnia 2015, 10:42:38 »
A cóż tu nieinternetowego? E-mail to też internet. Byłoby to kłopotliwe dla administracji dużego forum, gdzie dziennie rejestruje się kilkadziesiąt prawdziwych osób. U nas to zapewne nie więcej niż 1-2.
Dwie rzeczy nie podobają mi się przy takich rozwiązaniach:
 - To duże utrudnienie dla obcokrajowców, bo trzeba napisać mail do admina. Nawet jeżeli po angielsku, to i tak dla wielu duży wysiłek. Pomijam fakt, że ktoś może mieć problemy ze zrozumieniem informacji o takim procesie rejestracji. W internecie czasami ludzie logują się na forach tylko po dostęp do materiałów czy obrazków, a nie po to, żeby aktywnie uczestniczyć w społeczności (np. wiele i naszych kont na FAC).
 - 1-2 maile czasami przeradzają się w 7-8, admin czasami nie ma dostępu do sieci przez parę dni. Problem się nawarstwia, potencjalni użytkownicy nie rozumiejąc procesu potrafią próbować zakładać konto kilkukrotnie, szukają wsparcia u znajomych z forum, którzy piszą maile i PW do admina i tak dalej. To powoduje, że po paru dniach braku aktywności admin jest zasypany tego typu sprawami. Niektórzy użytkownicy są niecierpliwi i już po pół godzinie szukają innej drogi dostępu do admina. Jestem pewien, że po paru czy parunastu miesiącach takiego codziennego obowiązku z zaklepywaniem rejestracji i wyjaśniania "dlaczego muszę czekać" admin będzie miał kompletnie dość.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 19:07:43 wysłana przez zenonmoj »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Jest na tym forum jakiś moderator/admin ?
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Grudnia 2015, 12:00:36 »
Wygląda na to, że można spokojnie ustawić sobie dowolne pytania z tekstową odpowiedzią, o ile podniesie się oprogramowanie forum do wersji 2.0.x:

http://wiki.simplemachines.org/smf/Spam_-_my_forum_is_flooded_with_spam,_what_can_I_do

W wersji 1.1.x niestety nie widzę niczego takiego, ale może przegapiłem:

http://wiki.simplemachines.org/smf/SMF1.1:Registration#Settings

 

R E K L A M A
aukcja monet