Aktualności:

• 31 Październik 2020, 06:20:47

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Program do katalogowania monet  (Przeczytany 18768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paweł 1261

• Stały bywalec
Odp: Program do katalogowania monet
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Maj 2020, 16:40:50 »
Szanowni Koledzy,

Każdemu z nas zależy na różnych funkcjach dostępnych w programie, OpenNumismat, przy odrobienie cierpliwości, daje sporo możliwości personalizacji, a przy tym sam proces wprowadzania nowych pozycji nie zabiera dużo czasu, dlatego go wybrałem. Taki drobiazg jak kopia zapasowa uratował mi sporo czasu przy awarii dysku w moim kompie. Sporo z dostępnych funkcji w ogóle mnie nie interesuje ale dla kogoś zbierającego np. dwudziestolecie, informacje o wielkości nakładu czy orientacji awersu względem rewersu mogą być istotne. Równolegle prowadzę arkusz kalkulacyjny, ale z uwagi na moje deficyty, np. wyciąganie w nim wykresów, zajmuje mi za dużo czasu - oczywiście takie prezentowanie samemu sobie zbioru jest pewną fanaberią, ale jak zauważyłem na wstępie "każdy ma swojego bzika".
Co do tego czy jest to wersja demo, nie widzę w nim żadnych ograniczeń, reklam czy żądań zapłaty w celu odblokowania jakichś funkcji. W tej chwili mój zbiorek liczy 121 pozycji i żaden limit się nie objawił.

Pozdrawiam,
Paweł

Mandaryn

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Legitymacja: 121
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Maj 2020, 10:23:23 »
W OpenNumismatic jest opcja Raport, dzięki której można przesłać wszystkie dane do m.in. Excell-a. Istotne udogodnienie.

jmskelnik

• Rada Oficerów TPZN
  • Stały bywalec
  • *
    • Historia ukryta w przedmiotach
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Maj 2020, 11:25:09 »
Tak mi przyszło do głowy, że Onebid mógł by stworzyć program na bazie swojego skryptu.

turpis

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Maj 2020, 16:58:20 »
Ja używam programu "MojeKolekcje", taki zlepek "Monet", "Banknotów" i "Biblioteczki". Ogólnie dobrze się z tym pracuje, można samodzielnie zdefiniować wszystkie atrybuty zbioru od zera, skorzystać z gotowców, albo dowolnie je przystosować. Do minusów zaliczyłbym brak możliwości szybkiego eksportu do jednego pliku bazy danych i cenę...

Istnieje opcja szybkiego wydruku do pdf listy wszystkich zdefiniowanych przez użytkownika obiektów z wybranymi atrybutami w każdym możliwym ułożeniu użytkownika, albo korzystając z automatu - dotyczy także zdjęć (np. cały zbiór albo same denary, albo tylko monety z kwotą kupna powyżej 200zł itd.). Program tworzy bazę w formie struktury folderów z opisami i zdjęciami, kopiując główny folder tworzy się kopię zapasową. Tym co mnie przekonało do tej formy dokumentacji była łatwość dołączania zdjęć.

Jest też opcja importu wcześniejszej bazy danych. Ogólnie - bardzo polecam. Jest chyba darmowe demo do kilkunastu rekordów.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2020, 17:02:35 wysłana przez turpis »

R E K L A M A
aukcja monet