Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 26 Kwietnia 2024, 06:46:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Vademecum Przechowywania i Katalogowania Monet  (Przeczytany 17442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomekP

  • Gość
Odp: Vademecum Przechowywania i Katalogowania Monet
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Kwietnia 2015, 11:30:32 »
No cóż, jeśli te informacje są powielone, to nie przyda się nikomu i nawet byłoby niewskazane kupowanie tej książki początkującym, jeśli jest tam więcej takich kwiatków...

Ale swoją drogą przydałoby się i tak takie wydawnictwo choćby i elektroniczne, które by całą wiedzę o przechowywaniu i konserwacji zebrało i przekazało w przystępnej formie, bo sam powiem szczerze np jak czyścić kopiejki ost (a są tacy co zadawali to pytanie) dowiedziałem się dopiero dzięki artykułowi o korozji i konserwacji zabytków żelaznych z nr 7 (1987) Prac i materiałów MAiE
Co do kopertek - też używam palet, natomiast byłem ciekaw czy można gdzieś dostać... Lindner wygląda mi na papier z domieszkami, więc raczej bym go nie ryzykował... ;)

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Vademecum Przechowywania i Katalogowania Monet
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Maja 2015, 08:44:20 »
nie chodzi tu o żadną koncepcję numizmatyczną, ale o koncepcję biznesową.
Miałem nie zabierać już głosu w tej wyczerpanej już raczej dyskusji, ale po urlopie zastałem w skrzynce radosny spam zaczynający się od standardowego "Szanowni Państwo, Znaleźliśmy Państwa adres e-mail w Internecie...", reklamujący wzmiankowaną książkę. Co innego pochwalić się własną publikacją, co innego coś takiego. Akurat mój adres po internecie samopas nie fruwa, więc ewidentnie została wzięta baza adresów z jakiegoś domu aukcyjnego czy innego bytu zbierającego takie dane. A takich zabaw baaardzo nie lubię.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: Vademecum Przechowywania i Katalogowania Monet
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Maja 2015, 08:58:15 »
No to chyba mamy już pełna jasność.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

gumer

  • Gość
Odp: Vademecum Przechowywania i Katalogowania Monet
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Maja 2015, 15:26:19 »
nie chodzi tu o żadną koncepcję numizmatyczną, ale o koncepcję biznesową.
Miałem nie zabierać już głosu w tej wyczerpanej już raczej dyskusji, ale po urlopie zastałem w skrzynce radosny spam zaczynający się od standardowego "Szanowni Państwo, Znaleźliśmy Państwa adres e-mail w Internecie...", reklamujący wzmiankowaną książkę. Co innego pochwalić się własną publikacją, co innego coś takiego. Akurat mój adres po internecie samopas nie fruwa, więc ewidentnie została wzięta baza adresów z jakiegoś domu aukcyjnego czy innego bytu zbierającego takie dane. A takich zabaw baaardzo nie lubię.

Dziś dostałem od nich maila z reklamą książki. Facet powołuje się, że wiadomość wysłał zgodnie z zapisami swojego regulaminu. Ciekawe, bo już dawno nie mam konta w ich serwisie, a dalej podlegam pod jego regulaminy. Wysłałem zapytanie, skąd ma mojego maila i czekam na odpowiedź. Jestem szalenie ciekaw, co mi odpisze.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 19:30:23 wysłana przez zenonmoj »

swist@k87

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Vademecum Przechowywania i Katalogowania Monet
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Maja 2015, 19:02:00 »
Kupiłem, przeczytałem.. i niestety nic nowego dla mnie w niej nie bylo..
Moim zdaniem rozszerzona wersja "Vademecum czyszczenia i konserwacji monet" tych samych autorów.


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet