Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 04:59:22

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Prośba o pomoc! Do osób z Katowic lub okolic, ale nie tylko  (Przeczytany 1322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anonimus@

  • Gość
Tu znajdował się wpis autora, który zażądał, aby imię jego na tym forum już więcej nie było wymawiane. Cytuję:
Okropnie jest mi potrzebny mały artykulik Metcalfa "From Greek to Latin currency in third-century Egypt" zamieszczony w książce "Mélanges de numismatique offerts à Pierre Bastien à l 'occasion de son 75e anniversaire", Wetteren, 1987.

Wiem, że tę książkę ma Biblioteka Śląska w Katowicach (Plac Rady Europy 1). Sygnatura: P6 III 659067

[Było to JEDYNE trafienie, jakie dało wyszukiwanie w polskich bibliotekach za pomocą systemu KARO]

Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby znalazł się błogosławiony człowiek dobrej woli i zechciał mi z tej książki ów artykulik zeskanować (to raptem 12 stron). Gdyby natomiast był to człowiek bardzo dobrej woli, poprosiłbym go łakomie o więcej, bo są tam też jeszcze dwa inne artykuliki, których wprawdzie pożądam mniej okropnie, ale pożądam...

Z prośbą zwracam się zaś do wszystkich, bo być może książkę tę ma także "gdzieś w Polsce" jakiś mały instytucik naukowy, biblioteka wydziałowa etc. a nie wszystkie te placówki wystawiają katalogi w Internecie. Albo czasem wystawiają, ale niepełne, bo w komputerze są tylko książki np. od 1995 roku, a wcześniejszych - jak ta - trzeba szukać w katalogu kartkowym.

Naturalnie gotów jestem pokryć wszystkie koszty.
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2021, 16:20:29 wysłana przez zenonmoj »


Ten watek nie ma jeszcze komentarzy.
 

R E K L A M A
aukcja monet