Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 26 Kwietnia 2024, 04:36:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Bitwa przy Moście Mulwijskim. Konsekwencje  (Przeczytany 2481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Bitwa przy Moście Mulwijskim. Konsekwencje
« dnia: 19 Września 2015, 19:55:48 »
Wpadły mi w ręce w księgarni materiały z konferencji naukowej pt. "Bitwa przy Moście Mulwijskim. Konsekwencje", nie wiem czy rzecz jest zupełnie świeża, w każdym razie wcześniej tego nie widziałem. Jako że nie siedzę w temacie, nie wiem czy zamieszczone referaty wnoszą coś nowego do tematu, ale może komuś z miłośników epoki się przyda.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 154
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: Bitwa przy Moście Mulwijskim. Konsekwencje
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Września 2015, 11:01:44 »
Cytuj
"Bitwa przy Moście Mulwijskim. Konsekwencje"

U mnie ta książka czeka na swoją kolej do lektury, więc nie wypowiem się na temat jej merytorycznej wartości.
Sporo książek ostatnimi czasy wychodzi, więc siłą rzeczy nie nadążam. Wyskakują jeszcze czasami jakieś "Klaudyjskie drogi"
i siłą rzeczy kolejka książek do przeczytania ulega roszadzie...

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Bitwa przy Moście Mulwijskim. Konsekwencje
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Września 2015, 12:33:55 »
Wyskakują i jakieś "Klaudyjskie drogi"
:-)

Tak trochę z innej beczki - wyszedł pierwszy tom z serii "Biblioteka Antyczna" przygotowany od podstaw przez Uniwersytet Wrocławski (dotychczasowe trzy tomy "uniwersyteckie" były przygotowane jeszcze pod Prószyńskiego). Rzeczone tomiszcze to "Bajki" Fedrusa, na razie w zapowiedziach nie ma dzieł stricte historycznych, ale wygląda na to, że być może uda się w końcu ruszyć z kopyta (plany jak już gdzieś pisałem, są ambitne).

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 154
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: Bitwa przy Moście Mulwijskim. Konsekwencje
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Września 2015, 18:36:57 »
Cytuj
wyszedł pierwszy tom z serii "Biblioteka Antyczna" przygotowany od podstaw przez Uniwersytet Wrocławski

Miła wiadomość :)

 

R E K L A M A
aukcja monet