Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
20 Lipiec 2018, 05:14:04

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PTN - wystawy, spotkania, sympozja  (Przeczytany 27586 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacek O
Użytkownik
**
Poland Poland

Stowarzyszenie:
PTN
Zainteresowania:
Śląsk

« Odpowiedz #45 : 26 Grudzień 2016, 18:20:03 »

VI SymNum’2017
VI Międzynarodowe Sympozjum i Spotkanie Autorów Wrocławskich Zapisków Numizmatycznych odbędzie się w dniach 1–2 VII 2017 r. (sobota – niedziela) w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu.
Wiodącym tematem będą „Związki mennictwa śląskiego z mennictwem Rzeczypospolitej Obojga Narodów”.
Obok głównej sesji tematycznej przewidujemy dodatkowe sesje: "Piastowskie mennictwo księstw śląskich" oraz "Śląskie monety i medale książęce i miejskie w zbiorach muzealnych". Czekamy również na propozycje dodatkowych sesji.
Zapraszamy pracowników naukowych, pracowników gabinetów numizmatycznych w muzeach, badaczy i miłośników numizmatyki śląskiej do zgłaszania referatów w terminie do 30 kwietnia 2017. Zgłoszenia prosimy przesłać na adres internetowy Redakcji: redakcja.wzn@gmail.com.
Referaty wygłoszone na SymNum’2017, tak jak dotychczas, zostaną opublikowane w  specjalnym numerze Wrocławskich Zapisków Numizmatycznych (ISSN 1732-8942).
TomekP
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legitymacja TPZN nr. 95
Zainteresowania:
Monety wielkopolskie i dla Wielkopolski bite, monety antyczne

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #46 : 27 Styczeń 2017, 20:48:06 »

Oddział warszawski zaprasza na kolejny wykład Uśmiech

http://ptn-warszawa.pl/69-skarby-muzeum-w-koszalinie

* kulesza.jpg (117.6 KB, 556x420 - wyświetlony 72 razy.)

DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #47 : 27 Styczeń 2017, 20:53:23 »

Oddział warszawski zaprasza na kolejny wykład Uśmiech

http://ptn-warszawa.pl/69-skarby-muzeum-w-koszalinie

* bez tytułu.JPG (23.88 KB, 551x200 - wyświetlony 68 razy.)
TomekP
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legitymacja TPZN nr. 95
Zainteresowania:

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : 27 Styczeń 2017, 20:57:47 »

Dziękuję, już poprawiłem, małe niedopatrzenie  Uśmiech

eleniasz
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
srebro SAP

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #49 : 27 Styczeń 2017, 21:17:12 »

Tak sie składa, że kilka dni temu miałem okazję zapoznac się z 1196 numizmatami tego muzem  Chichot
A było to mozliwe, dzieki odnośnikowi na stronie PTN do zdygitalizowanych zbiorów numizmatycznych koszalińskiej placówki. (fajna sprawa)

Wniosek - muszę to napisać - sporo z ponad tysiąca numizmatów jakie możemy oglądać online to... numizmatyczny ZŁOM.
Ja pewnie się nie znam, ale byłem tym faktem rzeczwyiście zdziwiony Co?

Link do zbiorów gabinetu numizmatycznego http://zbiory.muzeum.koszalin.pl/navigart/select/taxonomy/92?tid=92&limit=60

12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP
TomekP
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legitymacja TPZN nr. 95
Zainteresowania:

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : 27 Styczeń 2017, 21:34:15 »

Każde muzeum je gromadzi praktycznie. A to tylko mała cząstka zbiorów Mrugnięcie

eleniasz
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
srebro SAP

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #51 : 27 Styczeń 2017, 23:34:03 »

Każde muzeum je gromadzi praktycznie. A to tylko mała cząstka zbiorów Mrugnięcie

Lubie sobie poszperać w sieci w poszukiwaniu ciekawych zdjęć monet historycznych, pewnie nie jestem sam i wielu z nas tak ma.
Nie wszystkie linki na stronie PTN w sekcji "Polecane Strony" są aktywne... więc jeśli ma Pan na to jakiś pozytywny wpływ, to w imieniu "szperaczy" bardzo proszę o update tego obszaru  Uśmiech

A wracając do Koszalina.
Spodziewałbym się po gabinecie numizmatycznym muzeum, że jak już coś dygitalizuje i udostępnia (a to tylko niewielka cześć zbiorów) to z oczywistych względów będą to najważniejsze/najciekawsze/najlepsze okazy z jakich jest to muzeum znane lub nawet dumne...a do tych (z całym szacunkiem dla NBP) trudno zaliczyć monety okolicznościowe/kolekcjonerskie lub 2 złotówki GN.
Oczywiście ma Pan racje, że to nie dzieje się tylko w Koszalinie i są inne na to przykłady w sieci  Mrugnięcie

monbank1
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
monety groszowe

« Odpowiedz #52 : 27 Styczeń 2017, 23:57:49 »

monety okolicznościowe/kolekcjonerskie lub 2 złotówki GN.

Monety te powinny poleżeć w magazynie muzeum jakieś 50 lat by nabrały wartości historycznej. Mrugnięcie
TomekP
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legitymacja TPZN nr. 95
Zainteresowania:

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #53 : 28 Styczeń 2017, 00:22:35 »

Lubie sobie poszperać w sieci w poszukiwaniu ciekawych zdjęć monet historycznych, pewnie nie jestem sam i wielu z nas tak ma.
Nie wszystkie linki na stronie PTN w sekcji "Polecane Strony" są aktywne... więc jeśli ma Pan na to jakiś pozytywny wpływ, to w imieniu "szperaczy" bardzo proszę o update tego obszaru  Uśmiech

A wracając do Koszalina.
Spodziewałbym się po gabinecie numizmatycznym muzeum, że jak już coś dygitalizuje i udostępnia (a to tylko niewielka cześć zbiorów) to z oczywistych względów będą to najważniejsze/najciekawsze/najlepsze okazy z jakich jest to muzeum znane lub nawet dumne...a do tych (z całym szacunkiem dla NBP) trudno zaliczyć monety okolicznościowe/kolekcjonerskie lub 2 złotówki GN.
Oczywiście ma Pan racje, że to nie dzieje się tylko w Koszalinie i są inne na to przykłady w sieci  Mrugnięcie

Jeśli chodzi o stronę nie mam na to żadnego wpływu niestety.

Co zaś do Koszalina znów - digitalizacja tych zbiorów o ile się orientuję trwa, zapewne przyjęto metodę, żeby to co przychodzi na bieżąco digitalizować, a starszymi eksponatami zajmować się w dalszej kolejności... osobiście jestem zdania, że należy się cieszyć, że tego typu muzeum w ogóle zdecydowało się na digitalizację zbiorów Mrugnięcie (choć oczywiście też wolałbym chociażby średniowieczne monety, których trochę tam mają, niż te błyskotki z NBP Mrugnięcie )

cloudwalker
Użytkownik
**
Poland Poland

« Odpowiedz #54 : 31 Styczeń 2017, 09:38:45 »

A wracając do Koszalina.

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów oraz - zwłaszcza - swoim, na spotkanie w dniu 6 lutego. Porozmawiamy o monetach, o muzealnictwie, o digitalizacji, o możliwościach finansowych instytucji i realnych działaniach, które może podjąć skromny gabinet z relatywnie dużymi zbiorami.
pozdrawiam
Michał Kulesza
eleniasz
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
srebro SAP

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : 06 Luty 2017, 17:31:48 »

A wracając do Koszalina.

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów oraz - zwłaszcza - swoim, na spotkanie w dniu 6 lutego. Porozmawiamy o monetach, o muzealnictwie, o digitalizacji, o możliwościach finansowych instytucji i realnych działaniach, które może podjąć skromny gabinet z relatywnie dużymi zbiorami.
pozdrawiam
Michał Kulesza

Dziekuję za zaproszenie, niestety dzis nie uda mi się pojawic w PTN na Pana odczycie. Smutny
To dla mnie bardzo ciekawy temat. Będę zobowiązany jeśli znajdzie Pan wkrótce czas, żeby podzielic na forum, głównymi tezami związanymi z dygitalizacją zbiorów muzealnych. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

TomekP
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legitymacja TPZN nr. 95
Zainteresowania:

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #56 : 07 Luty 2017, 12:20:47 »

Zapraszamy już w najbliższy czwartek  (09.02) do poznańskiego oddziału PTN na kolejny ciekawy wykład Uśmiech

* TS 496 rv;.jpg (40.98 KB, 361x336 - wyświetlony 84 razy.)

DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #57 : 07 Luty 2017, 12:52:34 »

Zapraszamy już w najbliższy czwartek  (09.02) do poznańskiego oddziału PTN na kolejny ciekawy wykład Uśmiech
Na pewno będzie warto przyjść :-) Szkoda, że tak daleko ;-)
TomekP
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legitymacja TPZN nr. 95
Zainteresowania:

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #58 : 07 Marzec 2017, 08:55:14 »

Oddział warszawski PTN zachęca do zapoznania się z wczorajszym wykładem wygłoszonym przez profesora Aleksandra Bursche Uśmiech
https://youtu.be/NVuHVaPguCQ

TomekP
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legitymacja TPZN nr. 95
Zainteresowania:

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #59 : 14 Maj 2017, 13:53:34 »

Ponownie zapraszamy na nasz kanał YouTube, tym razem na wykład pana Ryszarda Kozłowskiego o nowej atrybucji trojaków wschowskich! Uśmiech
https://youtu.be/K_deOOqusc4

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM