Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 11:31:44

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: PTN - wystawy, spotkania, sympozja  (Przeczytany 51985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jacek O

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #45 dnia: 26 Grudnia 2016, 17:20:03 »
VI SymNum’2017
VI Międzynarodowe Sympozjum i Spotkanie Autorów Wrocławskich Zapisków Numizmatycznych odbędzie się w dniach 1–2 VII 2017 r. (sobota – niedziela) w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu.
Wiodącym tematem będą „Związki mennictwa śląskiego z mennictwem Rzeczypospolitej Obojga Narodów”.
Obok głównej sesji tematycznej przewidujemy dodatkowe sesje: "Piastowskie mennictwo księstw śląskich" oraz "Śląskie monety i medale książęce i miejskie w zbiorach muzealnych". Czekamy również na propozycje dodatkowych sesji.
Zapraszamy pracowników naukowych, pracowników gabinetów numizmatycznych w muzeach, badaczy i miłośników numizmatyki śląskiej do zgłaszania referatów w terminie do 30 kwietnia 2017. Zgłoszenia prosimy przesłać na adres internetowy Redakcji: redakcja.wzn@gmail.com.
Referaty wygłoszone na SymNum’2017, tak jak dotychczas, zostaną opublikowane w  specjalnym numerze Wrocławskich Zapisków Numizmatycznych (ISSN 1732-8942).

TomekP

  • Gość
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Stycznia 2017, 19:48:06 »
Oddział warszawski zaprasza na kolejny wykład :)

http://ptn-warszawa.pl/69-skarby-muzeum-w-koszalinie

« Ostatnia zmiana: 27 Stycznia 2017, 19:57:20 wysłana przez TomekP »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Stycznia 2017, 19:53:23 »

TomekP

  • Gość
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Stycznia 2017, 19:57:47 »
Dziękuję, już poprawiłem, małe niedopatrzenie  :)

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Stycznia 2017, 20:17:12 »
Tak sie składa, że kilka dni temu miałem okazję zapoznac się z 1196 numizmatami tego muzem  :D
A było to mozliwe, dzieki odnośnikowi na stronie PTN do zdygitalizowanych zbiorów numizmatycznych koszalińskiej placówki. (fajna sprawa)

Wniosek - muszę to napisać - sporo z ponad tysiąca numizmatów jakie możemy oglądać online to... numizmatyczny ZŁOM.
Ja pewnie się nie znam, ale byłem tym faktem rzeczwyiście zdziwiony ???

Link do zbiorów gabinetu numizmatycznego http://zbiory.muzeum.koszalin.pl/navigart/select/taxonomy/92?tid=92&limit=60
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

TomekP

  • Gość
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #50 dnia: 27 Stycznia 2017, 20:34:15 »
Każde muzeum je gromadzi praktycznie. A to tylko mała cząstka zbiorów ;)

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Stycznia 2017, 22:34:03 »
Każde muzeum je gromadzi praktycznie. A to tylko mała cząstka zbiorów ;)

Lubie sobie poszperać w sieci w poszukiwaniu ciekawych zdjęć monet historycznych, pewnie nie jestem sam i wielu z nas tak ma.
Nie wszystkie linki na stronie PTN w sekcji "Polecane Strony" są aktywne... więc jeśli ma Pan na to jakiś pozytywny wpływ, to w imieniu "szperaczy" bardzo proszę o update tego obszaru  :)

A wracając do Koszalina.
Spodziewałbym się po gabinecie numizmatycznym muzeum, że jak już coś dygitalizuje i udostępnia (a to tylko niewielka cześć zbiorów) to z oczywistych względów będą to najważniejsze/najciekawsze/najlepsze okazy z jakich jest to muzeum znane lub nawet dumne...a do tych (z całym szacunkiem dla NBP) trudno zaliczyć monety okolicznościowe/kolekcjonerskie lub 2 złotówki GN.
Oczywiście ma Pan racje, że to nie dzieje się tylko w Koszalinie i są inne na to przykłady w sieci  ;)
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

monbank1

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 377
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Stycznia 2017, 22:57:49 »
Każde muzeum je gromadzi praktycznie. A to tylko mała cząstka zbiorów ;)
monety okolicznościowe/kolekcjonerskie lub 2 złotówki GN.

Monety te powinny poleżeć w magazynie muzeum jakieś 50 lat by nabrały wartości historycznej. ;)
Pozdrawiam, Gerard

TomekP

  • Gość
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Stycznia 2017, 23:22:35 »
Każde muzeum je gromadzi praktycznie. A to tylko mała cząstka zbiorów ;)

Lubie sobie poszperać w sieci w poszukiwaniu ciekawych zdjęć monet historycznych, pewnie nie jestem sam i wielu z nas tak ma.
Nie wszystkie linki na stronie PTN w sekcji "Polecane Strony" są aktywne... więc jeśli ma Pan na to jakiś pozytywny wpływ, to w imieniu "szperaczy" bardzo proszę o update tego obszaru  :)

A wracając do Koszalina.
Spodziewałbym się po gabinecie numizmatycznym muzeum, że jak już coś dygitalizuje i udostępnia (a to tylko niewielka cześć zbiorów) to z oczywistych względów będą to najważniejsze/najciekawsze/najlepsze okazy z jakich jest to muzeum znane lub nawet dumne...a do tych (z całym szacunkiem dla NBP) trudno zaliczyć monety okolicznościowe/kolekcjonerskie lub 2 złotówki GN.
Oczywiście ma Pan racje, że to nie dzieje się tylko w Koszalinie i są inne na to przykłady w sieci  ;)


Jeśli chodzi o stronę nie mam na to żadnego wpływu niestety.

Co zaś do Koszalina znów - digitalizacja tych zbiorów o ile się orientuję trwa, zapewne przyjęto metodę, żeby to co przychodzi na bieżąco digitalizować, a starszymi eksponatami zajmować się w dalszej kolejności... osobiście jestem zdania, że należy się cieszyć, że tego typu muzeum w ogóle zdecydowało się na digitalizację zbiorów ;) (choć oczywiście też wolałbym chociażby średniowieczne monety, których trochę tam mają, niż te błyskotki z NBP ;) )

cloudwalker

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Stycznia 2017, 08:38:45 »
Każde muzeum je gromadzi praktycznie. A to tylko mała cząstka zbiorów ;)

Lubie sobie poszperać w sieci w poszukiwaniu ciekawych zdjęć monet historycznych, pewnie nie jestem sam i wielu z nas tak ma.
Nie wszystkie linki na stronie PTN w sekcji "Polecane Strony" są aktywne... więc jeśli ma Pan na to jakiś pozytywny wpływ, to w imieniu "szperaczy" bardzo proszę o update tego obszaru  :)

A wracając do Koszalina.
Spodziewałbym się po gabinecie numizmatycznym muzeum, że jak już coś dygitalizuje i udostępnia (a to tylko niewielka cześć zbiorów) to z oczywistych względów będą to najważniejsze/najciekawsze/najlepsze okazy z jakich jest to muzeum znane lub nawet dumne...a do tych (z całym szacunkiem dla NBP) trudno zaliczyć monety okolicznościowe/kolekcjonerskie lub 2 złotówki GN.
Oczywiście ma Pan racje, że to nie dzieje się tylko w Koszalinie i są inne na to przykłady w sieci  ;)


Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów oraz - zwłaszcza - swoim, na spotkanie w dniu 6 lutego. Porozmawiamy o monetach, o muzealnictwie, o digitalizacji, o możliwościach finansowych instytucji i realnych działaniach, które może podjąć skromny gabinet z relatywnie dużymi zbiorami.
pozdrawiam
Michał Kulesza

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #55 dnia: 06 Lutego 2017, 16:31:48 »
Każde muzeum je gromadzi praktycznie. A to tylko mała cząstka zbiorów ;)

Lubie sobie poszperać w sieci w poszukiwaniu ciekawych zdjęć monet historycznych, pewnie nie jestem sam i wielu z nas tak ma.
Nie wszystkie linki na stronie PTN w sekcji "Polecane Strony" są aktywne... więc jeśli ma Pan na to jakiś pozytywny wpływ, to w imieniu "szperaczy" bardzo proszę o update tego obszaru  :)

A wracając do Koszalina.
Spodziewałbym się po gabinecie numizmatycznym muzeum, że jak już coś dygitalizuje i udostępnia (a to tylko niewielka cześć zbiorów) to z oczywistych względów będą to najważniejsze/najciekawsze/najlepsze okazy z jakich jest to muzeum znane lub nawet dumne...a do tych (z całym szacunkiem dla NBP) trudno zaliczyć monety okolicznościowe/kolekcjonerskie lub 2 złotówki GN.
Oczywiście ma Pan racje, że to nie dzieje się tylko w Koszalinie i są inne na to przykłady w sieci  ;)


Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów oraz - zwłaszcza - swoim, na spotkanie w dniu 6 lutego. Porozmawiamy o monetach, o muzealnictwie, o digitalizacji, o możliwościach finansowych instytucji i realnych działaniach, które może podjąć skromny gabinet z relatywnie dużymi zbiorami.
pozdrawiam
Michał Kulesza


Dziekuję za zaproszenie, niestety dzis nie uda mi się pojawic w PTN na Pana odczycie. :(
To dla mnie bardzo ciekawy temat. Będę zobowiązany jeśli znajdzie Pan wkrótce czas, żeby podzielic na forum, głównymi tezami związanymi z dygitalizacją zbiorów muzealnych. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

TomekP

  • Gość
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Lutego 2017, 11:20:47 »
Zapraszamy już w najbliższy czwartek  (09.02) do poznańskiego oddziału PTN na kolejny ciekawy wykład :)

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Lutego 2017, 11:52:34 »
Zapraszamy już w najbliższy czwartek  (09.02) do poznańskiego oddziału PTN na kolejny ciekawy wykład :)
Na pewno będzie warto przyjść :-) Szkoda, że tak daleko ;-)

TomekP

  • Gość
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #58 dnia: 07 Marca 2017, 07:55:14 »
Oddział warszawski PTN zachęca do zapoznania się z wczorajszym wykładem wygłoszonym przez profesora Aleksandra Bursche :)
https://youtu.be/NVuHVaPguCQ

TomekP

  • Gość
Odp: PTN - wystawy, spotkania, sympozja
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Maja 2017, 13:53:34 »
Ponownie zapraszamy na nasz kanał YouTube, tym razem na wykład pana Ryszarda Kozłowskiego o nowej atrybucji trojaków wschowskich! :)
https://youtu.be/K_deOOqusc4

 

R E K L A M A
aukcja monet