Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 14:21:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pomoc muzealna ;)  (Przeczytany 12403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomekP

  • Gość
Pomoc muzealna ;)
« dnia: 12 Sierpnia 2015, 18:33:33 »
Drodzy koledzy,
mieszkamy w różnych miastach, mamy dostęp do różnych zbiorów. Niektórzy z nas od czasu do czasu popełniają różnego rodzaju artykuły/książki etc. związane z naszą pasją. Dlatego też moglibyśmy sobie znacznie taką pracę ułatwić poprzez pomoc przy kwerendach muzealnych.
Ja np dość często bywam w Muzeum Narodowym w Warszawie i przeprowadzam tam różne kwerendy, więc mogę też przy okazji wykonywać takowe i dla kolegów ;)

A myślę, że takich jak ja jest więcej... więc czemu by sobie nie pomagać?
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2017, 19:06:52 wysłana przez TomekP »

Neko

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 356
    • PTN Łódź
  • Legitymacja: 072
  • Stowarzyszenie: PTN o/Łódź
Odp: Pomoc muzealna ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpnia 2015, 17:06:11 »
Ja deklaruję pomoc w kwerendach w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi.
Pozdrawiam.
Neko.

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Pomoc muzealna ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpnia 2015, 18:39:27 »
Bardzo cenna inicjatywa. Chociaż sam też jestem z Wawy to obiecać kwerendy w MNW nie mogę, bo rzadko tam bywam. Ale ze swojej strony mogę zaoferować przeszukanie katalogów aukcyjnych, które posiadam. Pod kątem danej monety. Oraz w miarę możliwości, gdy przeglądam strony wschodnie, również odnotowania czegoś konkretnego.

Natomiast jeśli chodzi o moje potrzeby to gdyby ktoś z Kolegów był na jakiś targach, kiermaszu i znalazł tam trojaki elbląskie Gustawa Adolfa to proszę o info. Może jakiś mail, nr tel do sprzedającego.
Norbert

TomekP

  • Gość
Odp: Pomoc muzealna ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudnia 2015, 22:59:46 »
W najbliższym czasie znów będę w MNW więc jeśli coś trzeba sprawdzić to proszę o info ;)

Grzegorz S.

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pomoc muzealna ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipca 2017, 00:21:27 »
GDY byś mógł sprawędź, co tam mają z kwartników śląskich. (MN), oczywiście przy okazji. Ja zobaczę co da się zrobić, jeśli chodzi o Poznań. I Jescze Jedno poszukaj katalogu zbiorów monet polskich i śląskich, t. !, Ossolineum. To koniec lat 90-tych dokładnego roku nie pamiętam.

Tyle na tą chwilę

Grzegorz S.

proszę o poprawienie tekstu, tak żeby był czytelny i zaprzestanie wciskania wszędzie informacji o swojej książce którą żeby cokolwiek wiedzieć należy kupić, a nawet nie wiadomo co w niej jest., pozdrawiam TomekP
« Ostatnia zmiana: 19 Lipca 2017, 08:54:17 wysłana przez TomekP »

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Pomoc muzealna ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Września 2018, 22:20:49 »
Ciekawy pomysł. Mogę spróbować pomóc w trójmieście. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: Pomoc muzealna ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Października 2020, 11:48:09 »
Ja deklaruję pomoc w kwerendach w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi.
Pozdrawiam. Neko.

Nie wiem, czy jest to jeszcze aktualne, ale gdyby będąc w Muzeum, przy okazji natknął się Pan na „Prace i Materiały Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Seria Numizmatyczna i Konserwatorska”, Tom 6 (1986), byłbym bardzo zobowiązany za skan kilku stron (s. 61-64). Interesuje mnie artykuł A. Mikołajczyka: Złoty brakteat Władysława Odonica (1202-1239).

Dzięki uprzejmości kol. DagonX prośba jest już nieaktualna.
« Ostatnia zmiana: 17 Października 2020, 13:15:46 wysłana przez dariusz.m »

 

R E K L A M A
aukcja monet