Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 20 Kwietnia 2024, 03:35:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: GdzieJestBanknot.pl - strona do śledzenia banknotów  (Przeczytany 5099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GdzieJestBanknot

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
GdzieJestBanknot.pl - strona do śledzenia banknotów
« dnia: 25 Sierpnia 2015, 14:53:03 »
Hej

Chciałbym przedstawić Wam stronę internetową, służącą do śledzenia tras banknotów. Jest to polski odpowiednik eurobilltracker'a, który działa na takiej zasadzie, że użytkownicy dodają lokalizacje dla swoich banknotów, a te są następnie wyświetlane na mapie. Baza lokalizacji tworzona jest przez społeczność, stąd im będzie ona większa, tym lepiej :)

Adres strony: http://gdziejestbanknot.pl

Zachęcam do przedstawiania swoich opinii i spostrzeżeń - ta strona to swoisty eksperyment który, mam nadzieję, się uda.

Pozdrawiam!

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 802
Odp: GdzieJestBanknot.pl - strona do śledzenia banknotów
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpnia 2015, 15:28:44 »
A jaki jest cel tego przedsiewziecia? Ze jak mi portfel zasuna to zeby zlokalizowac?
A z jakiego okresu te banknoty?
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

GdzieJestBanknot

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: GdzieJestBanknot.pl - strona do śledzenia banknotów
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpnia 2015, 15:39:48 »
A jaki jest cel tego przedsiewziecia? Ze jak mi portfel zasuna to zeby zlokalizowac?
Obawiam się, że jak ktoś Ci ukradnie portfel, to nie poleci do Internetu i nie obwieści światu ile banknotów właśnie "zyskał" ;)

A z jakiego okresu te banknoty?
Nie ma tutaj żadnych limitów, wzorowałem się na eurobilltracker, gdzie ludzie z ciekawości po prostu wpisują/szukają swoje eurasy. Tutaj zrobiłem jedynie polski odpowiednik dla złotówek. Nie wiem na ile to wypali, ale stwierdziłem że warto spróbować :)

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: GdzieJestBanknot.pl - strona do śledzenia banknotów
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpnia 2015, 19:55:33 »
eurobilltracker, gdzie ludzie z ciekawości

Eurobilltracker jest ciekawym narzędziem na eurourzędasów, którzy mogą sobie w ten sposób zebrać za darmo trochę danych na temat przepływu banknotów euro pomiędzy krajami, co im się zapewne przydaje później do procedur redystrybucyjnych (więcej było tutaj: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,9292.msg63571.html#msg63571); dlatego też cichcem pewnie z jakiejś eurokomisji projekt jest przynajmniej częściowo finansowany.

Pańska inicjatywa raczej tej ani żadnej innej praktycznej strony nie posiada.

GdzieJestBanknot

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: GdzieJestBanknot.pl - strona do śledzenia banknotów
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpnia 2015, 20:02:44 »
Eurobilltracker jest ciekawym narzędziem na eurourzędasów, którzy mogą sobie w ten sposób zebrać za darmo trochę danych na temat przepływu banknotów euro pomiędzy krajami, co im się zapewne przydaje później do procedur redystrybucyjnych (więcej było tutaj: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,9292.msg63571.html#msg63571); dlatego też cichcem pewnie z jakiejś eurokomisji projekt jest przynajmniej częściowo finansowany.

Pańska inicjatywa raczej tej ani żadnej innej praktycznej strony nie posiada.

Rozumiem, to w sumie sporo wyjaśnia, odnośnie eurobilltrackera. Cały projekt był pisany bardziej pod kątem nauki, ale potem stwierdziłem że wrzucę z ciekawości. W każdym razie, dziękuje za odpowiedzi :)

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: GdzieJestBanknot.pl - strona do śledzenia banknotów
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpnia 2015, 00:24:54 »
10 lat temu istniało takie coś pod adresem b24.pl, obecnie jest tam serwis ogłoszeniowy więc pewnie to nie wypaliło wtedy.

A wszystko zaczęło się w 1998 roku kiedy wystartował Where's George, pierwszy system śledzenia banknotów online.

 

R E K L A M A
aukcja monet