Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:14:59

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Medieval Coins of Bohemia, Hungary and Poland  (Przeczytany 7159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Medieval Coins of Bohemia, Hungary and Poland
« dnia: 23 Listopada 2015, 14:41:00 »


https://www.spinkbooks.com/product.php?xProd=542&xSec=47

Nie wiem, co to warte, ale znając Spinka warto, jakby ktoś z siedzących w temacie miał możliwość, przekartkować.

TomekP

  • Gość
Odp: Medieval Coins of Bohemia, Hungary and Poland
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopada 2015, 17:58:23 »
Błąd zaliczyli już w opisie na stronie  :D
Cytuj
Prof. Borys Paszkiewicz, University of Warsaw

A tak na poważnie miałem możliwość przejrzeć to już ładnych parę dni temu i generalnie do polecenia tylko dla początkujących. Jest to w zasadzie przepisanie Kopickiego i kilku innych dzieł. Nic nowego dla ludzi śledzących temat...

Na plus przemawiają:
-solidne wykonanie
-stosunkowo niska cena
-dobre, wyraźne zdjęcia
-uwzględniający stan badań (przeważnie) katalog - dobra rzecz dla uporządkowania swoich informacji


DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Medieval Coins of Bohemia, Hungary and Poland
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopada 2015, 19:01:47 »
Błąd zaliczyli już w opisie na stronie  :D
Cytuj
Prof. Borys Paszkiewicz, University of Warsaw
Oj tam, Warsaw, Wroclaw... Co za różnica :-)

A tak na poważnie miałem możliwość przejrzeć to już ładnych parę dni temu i generalnie do polecenia tylko dla początkujących. Jest to w zasadzie przepisanie Kopickiego i kilku innych dzieł. Nic nowego dla ludzi śledzących temat...

Na plus przemawiają:
-solidne wykonanie
-stosunkowo niska cena
-dobre, wyraźne zdjęcia
-uwzględniający stan badań (przeważnie) katalog - dobra rzecz dla uporządkowania swoich informacji
W sumie ładny graficznie Kopicki to już i tak coś nie do pogardzenia - poziom szczegółowości ten sam?

TomekP

  • Gość
Odp: Medieval Coins of Bohemia, Hungary and Poland
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopada 2015, 19:20:35 »
Szczerze powiedziawszy aż tak nie wnikałem - przeglądnąłem jedynie denarki poznańskie i wśród nich było to samo co w Kopickim, a nawet o ile pamiętam dwie odmiany mniej. Ale postaram się niedługo sprawdzić ciut dokładniej i wtedy powiem więcej :)

TomekP

  • Gość
Odp: Medieval Coins of Bohemia, Hungary and Poland
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopada 2015, 14:12:34 »
Sprawdziłem - same podstawowe typy w zasadzie bez odmian, nie wszystkie mają zdjęcia (część tylko ryciny)

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Medieval Coins of Bohemia, Hungary and Poland
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopada 2015, 16:24:51 »
Sprawdziłem - same podstawowe typy w zasadzie bez odmian, nie wszystkie mają zdjęcia (część tylko ryciny)
A takie dajmy na to półgroszki Jagiełły - jest w ogóle jakieś rozróżnienie i jeśli tak, to według jakiego stanu badań? W tym przypadku powinno dość łatwo być widać, co autor chciał osiągnąć w temacie odmian.

 

R E K L A M A
aukcja monet