Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 02:43:06

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: zmiany na aukcji Niemczyka  (Przeczytany 3583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

odys

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
zmiany na aukcji Niemczyka
« dnia: 30 Listopada 2015, 10:20:40 »
Dostałem ostatnio maila dotyczącego zmian jakie są planowane na majowej aukcji Niemczyka. Zmiany są często wskazane jako środek do rozwoju. Ale... zastanowiły mnie dwie sprawy. Pierwsza może być ciekawa - brak cen minimalnych
"W ofercie znajdą się monety w cenach wywoławczych powyżej 100 000 złotych, ale także pozycje nieprzekraczające 300 złotych, dla zbieraczy monet popularniejszych, jednak w wyjątkowych stanach zachowania i potwierdzonych gradingiem".
Druga informacja to taka, że wszystkie monety będą gradingowane. Dla mnie to zabijanie pasji kolekcjonerskiej i traktowanie monety wyłącznie jako środek do przynoszenia dochodów tzw inwestycja.

Co sądzicie?

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: zmiany na aukcji Niemczyka
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopada 2015, 12:17:50 »
Mnie też to poruszyło...powtórze to co juz w podobnym watku napisałem na monety.pl

Fuj !  :o
Ktoś fatalnie młodemu Niemczykowi doradza, to duży błąd i foux pas, że ida w te stronę.
Rozumiem jescze od biedy IIRP, PRL, IIIRP lub złote lustrzanki w slabach ale Polska królewska i starsze pakować w trumny to IMO głupota...
Czasem coś kupie u Niemczyka ale slabów nie uznaje i takich monet co ich nie idzie dotknąć nie kupuje i zdecydowanie unikam.  :-X
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

kwinto

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: zmiany na aukcji Niemczyka
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopada 2015, 12:23:31 »
Chciałoby się zawołać - nie idźcie tą drogą, ale jestem daleko od stolicy i nikt u Niemczyka mnie nie usłyszy. Dla mnie osobiście strata, bo przecież co mi po tym, że może znajdę coś dla siebie na najbliższej aukcji w przystępnej cenie jeśli później musiałbym kombinować jak wyłupać okaz z trumienki :(

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: zmiany na aukcji Niemczyka
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopada 2015, 12:45:47 »
co mi po tym, że może znajdę coś dla siebie na najbliższej aukcji w przystępnej cenie jeśli później musiałbym kombinować jak wyłupać okaz z trumienki :(
Slabu NGC czy PCGS jeszcze nie rozłupywałem ale GCN czy PCG poddają się bardzo łatwo :)

"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: zmiany na aukcji Niemczyka
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopada 2015, 13:22:48 »
musiałbym kombinować jak wyłupać okaz z trumienki :(
Dość uniwersalnie wychodzi cięcie obcęgami końcówek z tej strony, z której jest więcej plastyku. Pasuje zarówno do firm krajowych, jak i zagranicznych:

« Ostatnia zmiana: 30 Listopada 2015, 13:24:44 wysłana przez DzikiZdeb »

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: zmiany na aukcji Niemczyka
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopada 2015, 22:38:09 »
Cytuj
Dość uniwersalnie wychodzi cięcie obcęgami końcówek z tej strony, z której jest więcej plastyku.
To chyba dobry patent. Spróbuję następną razą. Ja do tej pory męczyłem się ze specjalnym śrubokrętem zakończonym świderkiem. Nawiercałem trumnę w kilku miejscach z boku i podważałem. Nie raz się przy tym skaleczyłem.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: zmiany na aukcji Niemczyka
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudnia 2015, 08:28:21 »
Cytuj
Dość uniwersalnie wychodzi cięcie obcęgami końcówek z tej strony, z której jest więcej plastyku.
To chyba dobry patent. Spróbuję następną razą. Ja do tej pory męczyłem się ze specjalnym śrubokrętem zakończonym świderkiem. Nawiercałem trumnę w kilku miejscach z boku i podważałem. Nie raz się przy tym skaleczyłem.
Dobrze jest owinąć przy cięciu całość ręcznikiem, żeby odłamany kawałek nie poleciał nam do zupy albo do oka.

 

R E K L A M A
aukcja monet