Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 08:00:59

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 33 Aukcja PTN  (Przeczytany 54726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #75 dnia: 07 Grudnia 2016, 04:36:20 »
Wyglada mi na to, ze to wlasnie ta druga odmiana wedlug Kolegi Rovescio z napisem rewersu konczacym sie na ELEC.SA jest nienotowana. WCN opisal ja jako "Cz 9910 ale nienotowana odmiana w napisie", czyli to tylko odnosnik.
Dziekuje za poswiecenie czasu i wyjasnienie tej pomylki. Nie ujmuje to jednak niczego tej ciekawej monecie, ciekawej miedzy inymi dlatego, iz jest tez pomylka ;)

Z wyjatkiem Panow zajmujacych sie zawodowo historia i numizmatyka, wiekszosc z nas tutaj ma swoje dosc waskie zainteresowania. Jest nam przez to latwiej wylapac niescislosci wlasnie w tym zakresie. Cala sztuka polega na tym, by budowac wiedze na tej wymianie zdan.

Moi drodzy, sam niedawno kupilem trojaka Stefana Batorego na aukcji raczej porzadnego domu aukcyjnego, gdzie byla opisana jak Zygmunt III. A moj trojak gdanski Zygmunta Augusta wrocil do NGC, gdyz pomylili rok...itd. Dla mnie te dwie monety maja ogromna wartosc i sa dla mnie zrodlem satysfakcji. Nawiasem mowiac, moje biedne dzieci beda musialy z nimi cos zrobic i to mnie tez bawi, kiedy o tym mysle.

Nie chce tu bronic wpadek, uwazam jednak, ze kazdy ma prawo popelnic blad. Chyle glowe przed praca wlozona w przygotowanie aukcji oraz katalogu zawierajacego 747 pozycji (wliczajac literature i bagnety) i jednoczesnie chce podziekowac Koledze TomkowiP za udostepnienie i propagowanie tu tego katalogu oraz za poswiecenie czasu na przedstawieniu poszczegolnych monet. Chcialbym tez zaapelowac, by nie rzucac sie z mostu z powodu pomylki ale przyznac sie do niej i dac uczestnikom aukcji szanse na podjecie decyzji czy kupowac te monete, czy tez nie. Mozna by tez wydac errate do katalogu, jesli jest juz za pozno na zmiany.

Zaluje bardzo, ze nie bede mogl wziac udzialu w tej aukcji, jak w wielu innych...
Jest to wydarzenie warte odnotowania.

Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #76 dnia: 07 Grudnia 2016, 09:23:13 »
Gdyby wszystkie pomyłki, nieścisłości w katalogach aukcyjnych wiązały się z wycofaniem monety ze sprzedaży. To u takiego Niemczyka czy WCNu hulał by wiatr w niektórych kategoriach. Dla kupującego błędny czy poprawny opis nie ma większego znaczenia. Od pewnego momentu źle się czyta ten wątek, ze względu na wszechobecne narzekanie. Ostatnio zażenowało mnie np. http://www.allegromat.pl/aukcja189683, jednak nikt nie zwrócił uwagi ani na aukcje internetowe, ani na stacjonarne organizowane przez inne podmioty. Proszę mierzyć wszystkich równą miarą.

TomekP

  • Gość
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #77 dnia: 07 Grudnia 2016, 12:29:43 »
Monety na pewno nie wycofamy, podamy jedynie sprostowanie naszego błędu do świadomości licytujacych. ;)

Prowadzimy też pracę (tak wiemy, trochę za pięć dwunasta) nad tym, aby była możliwość licytacji online. Obecnie wprowadzamy ostatnie 100 pozycji, więc jest ogromna szansa że się uda!

Co do różnych komentarzy na temat pracy samego Towarzystwa jak i mojej - dziękuję wszystkim zarówno za krytykę jak i miłe słowa (niekoniecznie i nie w każdym zakresie zasłużone)!
Pragnę jednak zaapelować, aby przywrócić temu wątkowi wartość stricte merytoryczną i w miarę możliwości bez dodatkowych wtrętów. Po aukcji będzie jeszcze mnóstwo czasu przed świętami, aby odnieść się do różnych kwestii (Ale już w innym wątku) i tam podyskutować na różne tematy.

TomekP

  • Gość
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #78 dnia: 08 Grudnia 2016, 10:48:14 »
http://ptn.pl/aukcja33/  zapraszamy do licytowania online :)

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #79 dnia: 08 Grudnia 2016, 11:15:37 »
1. Punkt 8 dotyczy tylko licytacji na sali :)
W aukcji online widzę, że również wymagane jest wadium:
Cytuj
Uwaga, zgodnie z regulaminem warunkiem uczestnictwa w aukcji, a tym samym aktywacji konta jest wpłata wadium w wysokości 100zł.
Aukcja pojutrze więc nie lepiej jest to pominąć?
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #80 dnia: 08 Grudnia 2016, 19:26:55 »
Przez chwile pojawila sie nadzieja na udzial w licytacji na sieci, ale wadium nie mam jak wplacic, wiec chala. Zarejestrowalem sie za to, przy czym chyba nie mam sie co spodziewac aktywacji konta.

Poza tym wyglada na to, ze oplaty przyjmowane sa tylko przelewem. Szkoda, ale co robic?
« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2016, 19:34:37 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Grudnia 2016, 22:09:52 »
To nie moje spostrzeżenie ale tutaj chyba szybciej dotrze do PTN-u

Co jest tutaj przedmiotem licytacji:
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

Grzegorz D

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #82 dnia: 09 Grudnia 2016, 04:10:50 »
Szanowni Państwo,

Jestem organizatorem aukcji w trybie online. Wiem, że wadium jest kontrowersyjne ale jest niewątpliwym zabezpieczeniem przed złośliwymi licytatorami, którzy nie mają zamiaru kupić wylicytowanych walorów.

Zdaje sobie sprawę, że do startu aukcji jest bardzo mało czasu, tak więc wyrażamy zgodę na wysłanie nam na maila potwierdzenia przelewu wadium. Taki opis jest też w zakładce rejestracji.

Zachęcam do licytacji :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #83 dnia: 09 Grudnia 2016, 05:36:23 »
Nieporozumienie.
Ja się nie skarżę na wadium, ale na to, że nie mając konta do przelewu, nie mogę wziąć udziału w aukcji. Nota bene licytuję na całym prawie świecie a tu nie będę mógł. W Polsce zna mnie WCN  i Allegro.
Dziękuję za zaproszenie, ale nie dam rady skorzystać, zapora jest solidna.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

magazynier

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Grudnia 2016, 12:05:12 »
Ja się nie skarżę na wadium, ale na to, że nie mając konta do przelewu, nie mogę wziąć udziału w aukcji.

Proponuję przejść się do jakiegoś banku, wykonać stosowny przelew, potwierdzenie przelewu zeskanować i wysłać. Myślę, że organizatorzy będą honorować takie potwierdzenie.
W Polsce takie przelewy można zrobić nawet na Poczcie.

Nota bene licytuję na całym prawie świecie a tu nie będę mógł. W Polsce zna mnie WCN  i Allegro.
Dziękuję za zaproszenie, ale nie dam rady skorzystać, zapora jest solidna.

A czy do tej pory Pan mógł licytować? Możliwość licytacji przez internet jeszcze nie jest sprawdzona, nie wiadomo czy system będzie poprawnie przyjmował zgłoszenia więc tę aukcję należy potraktować również jako  "stacjonarną".

PTN
Wypada pogratulować uruchomienia serwisu choćby tylko z jednego względu - moża oglądać zdjęcia przedmiotów bardzo dobrej jakości.
Trzymam kciuki.




zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #85 dnia: 09 Grudnia 2016, 15:55:58 »
Zarejestrowałem się i wysłałem potwierdzenie wpłacenia wadium.
Jak na razie nie mogę się nawet zalogować na konto... - login=failed
Nie podoba mi się to!

Zenon M.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia 2016, 16:38:33 wysłana przez zenonmoj »

Grzegorz D

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #86 dnia: 10 Grudnia 2016, 01:29:44 »
Szanowny Panie cancan62

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest napisanie maila do organizatorów. Na pewno w jakiś sposób pomożemy w takiej sytuacji

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #87 dnia: 10 Grudnia 2016, 02:59:56 »
Panie Grzegorzu, dziękuję za pomoc. Sprawa załatwiona.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #88 dnia: 10 Grudnia 2016, 04:01:46 »
Po przewertowaniu strony z aukcja nie mam pelnej jasnosci. Prosze o wyjasnienie jak dziala Panstwa aukcja on-line. Czesto opcje czasu rzeczywistego sa aktywowane w momencie rozpoczecia aukcji.

Czy bedzie mozliwosc licytacji w czasie rzeczywistym, czy mozna tylko skladac limity?
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #89 dnia: 10 Grudnia 2016, 11:08:48 »
Brawo! :) Wielki pokłon za zdjęcia. Naprawdę warto otworzyć oddzielne okno z jedną stroną monety i kliknąć na powiększenie. Wtedy mamy możliwość oglądania monety w najdrobniejszych szczegółach.
Norbert

 

R E K L A M A
aukcja monet