Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:41:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 33 Aukcja PTN  (Przeczytany 54714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #105 dnia: 11 Grudnia 2016, 20:09:01 »
Bardzo Panu dziękuję za wypowiedź.
Szkoda tylko, że nikt nie wpadł na prosty pomysł żeby już przy pierwszej pozycji wyłączyć wyświetlanie limitów.
Inna sprawa to dwa oddzielne regulaminy. Które jak widać po zaistniałej sytuacji nie dotyczą organizatorów.

W takim razie czekam na listę wynikową.
Pozdrawiam
Norbert

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #106 dnia: 11 Grudnia 2016, 20:59:49 »
Szanowni Państwo,
Edit. Przedstawiam link z regulaminem aukcji online, który jest wiążący w tej dyskusji:

http://ptn.pl/aukcja33/regulamin/

Jeszcze raz bardzo przepraszamy

Taka moja mała uwaga do regulaminu aukcji, a szczególnie do 5 punktu.
Cytuj
5. Organizator aukcji nie odpowiada za wady prawne przedmiotów zgłoszonych na aukcję.
Tworząc regulamin musicie opierać się przede wszystkim na przepisach Kodeksu Cywilnego.
Proszę spojrzeć na Art. 5563 KC
Cytuj
Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana stanowi własność osoby trzeciej albo jeżeli jest obciążona prawem osoby trzeciej, a także, jeżeli ograniczenie w korzystaniu lub rozporządzaniu rzeczą wynika z decyzji, lub orzeczenia właściwego organu; w razie sprzedaży prawa sprzedawca jest odpowiedzialny także za istnienie prawa (wada prawna).
Na przyszłość radziłbym zmienić treść tego puntu.
Marcin

Grzegorz D

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #107 dnia: 11 Grudnia 2016, 21:18:01 »
Lista wynikowa została dodana na stronę ptn-u


Marienburg: Masz rację ale ten zapis nie działa w przypadku komisu, ponieważ to nie ptn jest właścicielem walorów :)
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2016, 21:21:35 wysłana przez Grzegorz D »

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #108 dnia: 11 Grudnia 2016, 22:39:20 »
Lista wynikowa została dodana na stronę ptn-u


Marienburg: Masz rację ale ten zapis nie działa w przypadku komisu, ponieważ to nie ptn jest właścicielem walorów :)

Mój błąd nie pomyślałem o tej formie umowy..., ale i na to znajdzie się sposób. :)
Kupujący ma trzy wyjścia:
- Art. 770 KC - zastosowanie (sprzedaż na rzecz przedsiębiorcy),
- Art. 410 KC - nienależne świadczenie - zastosowanie (sprzedaż na rzecz konsumenta),
- ustawa z 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej
Cytuj
5) po art. 770 dodaje się art. 7701 w brzmieniu:
„Art. 7701
. Do umowy sprzedaży rzeczy ruchomej, zawartej przez
komisanta z osobą fizyczną, która nabywa rzecz w celu niezwiązanym z jej
działalnością gospodarczą ani zawodową, stosuje się przepisy o sprzedaży
konsumenckiej.”.

Marcin

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #109 dnia: 11 Grudnia 2016, 22:55:10 »
Gdyby ktoś szukał to pod tym linkiem znajduje się lista wynikowa.
http://ptn.pl/2016/12/11/lista-wynikowa/

Norbert

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #110 dnia: 11 Grudnia 2016, 23:05:27 »
Lista wynikowa została dodana na stronę ptn-u

Niestety okazalo sie po raz kolejny, ze skladanie limitow to nie moja bajka. Dzialam naogol zbyt konserwatywnie, bo wole dostosowywac sie do dynamiki aukcji, z czegos zrezygnowa, cos podbic wyzej. Mam nadzieje, ze moje limity byly przyjete na czas, bo wyglada na to, ze cos tam byc moze wygralem, oceniajac po koncowej cenie  ;)
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Grzegorz D

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #111 dnia: 11 Grudnia 2016, 23:37:59 »
Hehe widzę że podnosimy tu wątek prawniczy, tego się nie spodziewałem

Marienburg: też nie do końca bo w przypadku aukcji prawa konsumenta są ograniczone

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #112 dnia: 12 Grudnia 2016, 00:26:11 »
Panie Grzegorzu widzę, że humorek dopisuje. A ja nie spodziewałem się, że PTN tak po macoszemu potraktuje swoje zapewnienie o poufności limitów ;)

Okazuje się, że wygrałem jedną pozycję. Ale szczerze mówiąc mam mieszane odczucia i nawet się waham...czy odebrać.  ;) Wszak PTN się bawi nie dotrzymując słowa, to co ja nie mogę. :)
Norbert

Grzegorz D

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #113 dnia: 12 Grudnia 2016, 01:23:59 »
Proszę przeczytać mojego posta wyżej:

wg nas ale jeszcze to testujemy pokazanie się limitu wynika z tego, że było kilka lmitów na jedną pozycję w internecie a więc automat sam się podbijał co jest zgodne z regulaminem. Może wytłumaczę to jaśniej:
Cena startowa to 50 zł
użytkownik a dał limit 210 zł
użytkownik b dał limit 220 zł
automat więc pokaże 220 zł

Co do Pana waloru to nie ma mowy o jakimkolwiek błędzie bo aukcja online została zamknięta przed 100 pozycją, jeżeli dobrze odszyfrowuje Pana nick to Pan wylicytował dalszą monetę coś ok 130 pozycji (nie chce podawać dokładnie aby nie łamać żadnych tajemnic). Pana limit działał na zasadzie tradycyjnej poczty :)

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #114 dnia: 12 Grudnia 2016, 09:22:44 »
Panie Grzegorzu,

Może Pan jako organizator odpowie na proste ale dość kluczowe pytanie.
Skąd dany uczestnik aukcji online ma się dowiedzieć, czy wygrał jakas aukcję czy też jego limit został przebity?
W systemie online po zalogowaniu na konto, nie ma sladu po złozonych wczesniej limitach, a zakładając że nie zostały gdzies przez uczestnika zapisane (ja nie zapisałem sobie tego) trudno oszacować, czy czasem nie powinienem teraz czegos opłacic i lub nie daj Boże gdzieś odebrać...

Rozwiązaniem byłoby, informaowanie mailem o rezultacie udziału w aukcji, no i oczywiście pozostawienie sladu po limitach w historii konta online. Licze na informacje, pozdrawiam.

12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

dukatkg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 601
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #115 dnia: 12 Grudnia 2016, 12:57:18 »
Siadłem do ręcznego przeglądania listy wynikowej.
Nie pamiętam jakie miałem limity i na jakie pozycje.
Nie rozumiem jednak takich sytuacji:
Pozycja 29, Antoninian Numerianusa - cena wywoławcza (w katalogu) = 200, lista wynikowa = 115 ,-
??
W przypadku braku chętnych można coś zgarnąć za 58% ceny, czy to zwykły chochlik?
monetydawne.pl - nowy portal numizmatyczny, polecam :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #116 dnia: 12 Grudnia 2016, 13:19:01 »
W systemie online po zalogowaniu na konto, nie ma sladu po złozonych wczesniej limitach, a zakładając że nie zostały gdzies przez uczestnika zapisane (ja nie zapisałem sobie tego) trudno oszacować, czy czasem nie powinienem teraz czegos opłacic i lub nie daj Boże gdzieś odebrać...

Znam swoje limity, ale nie mam 100% pewności, czy zostały przyjęte na czas.
Naogół aukcjoner rozsyła zwycięzcom rachunki emailem. To pomaga rozpocząć proces decyzyjny nad formą zapłaty i ewentualńej przesyłki.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #117 dnia: 12 Grudnia 2016, 16:33:49 »
Trzeba czekać na potwierdzenie mailowe, bo to jest normalna zasada. Współczuję kolegom tej niepewności.
Norbert

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #118 dnia: 12 Grudnia 2016, 20:26:22 »
Cytuj
Cytat: Grzegorz D 11 Grudzień 2016, 23:37:59
Hehe widzę że podnosimy tu wątek prawniczy, tego się nie spodziewałem
Mam bardzo szerokie spektrum zainteresowań.  ;)
Wątki prawne to żadna nowość, jeżeli chodzi o Nasze Forum..., od czasu do czasu zdarza mi się uczestniczyć w interesującej rozmowie o podobnej tematyce.
Dlatego, żeby uniknąć konfuzji, serdecznie zapraszam do częstszych odwiedzin Forum.
Cytuj
Cytat: Grzegorz D 11 Grudzień 2016, 23:37:59
Marienburg: też nie do końca, bo w przypadku aukcji prawa konsumenta są ograniczone
Zgadza się, prawa konsumenta są w znacznym stopniu ograniczone, ale to nie znaczy, że konsument nie ma żadnych praw i komisant jest zwolniony od wszelkiej odpowiedzialności. Wszystko zależy od charakteru sprawy, która jest rozpatrywana..., umowy sprzedaży, treści regulaminów itp.
Jak już wcześniej wspomniałem, zawsze znajdzie się jakiś sposób, dla tego wspomniałem o art. 410 KC (nienależne świadczenie). Co ma zrobić przysłowiowy Kowalski, który nabył przedmiot w drodze licytacji np. jakiś numizmat..., po pewnym czasie okazało się, że kupiony przedmiot ma wadę prawną (np. okazało się, że komitent nie był właścicielem tej rzeczy). Kupujący może, opierając się o art. 410 KC domagać się od komisanta zwrotu kosztu zakupu.
Taka przykładowa sprawa, która z góry nie jest skazana na niepowodzenie.
Marcin

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: 33 Aukcja PTN
« Odpowiedź #119 dnia: 13 Grudnia 2016, 23:21:46 »
Trzeba czekać na potwierdzenie mailowe, bo to jest normalna zasada. Współczuję kolegom tej niepewności.

Na to, to się chyba jednak nie wszyscy doczekamy... brak informacji tez jest informacją  :-X
Dziwi mnie coś innego, to że odpowiedzi trzeba szukać samemu bo znikąd nie ma wsparcia.
Jakby po aukcji zainteresowanie organizatorów tematem mocno spadło...

Przykład poniżej, dotyczy tylko jednej z pozycji, nr 207:
1) Na stronie aukcji PTN 33 (po zalogowaniu na moje konto) i wejściu na pozycję 207, witają mnie takie oto informacje:
a)"gratuluje wygrałeś tę aukcję"
b)"wygrała oferta 390 złotych" (mój limit)
c)"zapłać teraz"
2) Nie otrzymałem żadnego maila z PTN że cos wygrałem więc sprawdzam liste wynikową, tam przy poz.207 jest cena 400zł.
    Zatem cos jest nie tak i (domyslam się), że to pewnie jednak tylko kolejna pomyłka...
3) Chcąc to zweryfikować i jakoś sprawdzić, naciskam przy poz. 207 guzik "zapłać teraz".
    Przenosi mnie do "mojego koszyka" i przekazuje dwie smutne informacje:
a) "Przepraszamy, ten produkt nie może zostać kupiony"
b) "Zamówienie nie jest możliwe, jesli koszyk jest pusty" (uwielbiam tą prosta logikę  :P)
4) Dochodzi do mnie, że nie wygrałem tej aukcji i nie ma co czekać na maila od organizatorów.
5) Końcowym potwierdzeniem, jest pojawienie się tej monety do sprzedaży na numimarkecie... za 820 złotych. ???
   W sumie handlować tez trzeba umieć i kasa sie musi szybko zgadzać.

Ot taka historia pokręconych losów jednej aukcyjnej pozycji. ;)
Załączam skany, żeby nie było że bajki plotę z wieczora.
Wnioski, proszę wyciągać we własnym zakresie...
   
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

 

R E K L A M A
aukcja monet