Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 11:45:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: I Ogólnopolski Konkurs Numizmatyczny  (Przeczytany 14642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomekP

  • Gość
I Ogólnopolski Konkurs Numizmatyczny
« dnia: 04 Stycznia 2016, 18:21:39 »
Polskie Towarzystwo Numizmatyczne organizuje w tym roku I Ogólnopolski Konkurs Numizmatyczny.

Wielu spośród forumowiczów ma na pewno dzieci więc może ich to zaciekawi ;)

http://www.ptn.pl/menu/KONKURS,340/
« Ostatnia zmiana: 20 Stycznia 2017, 20:37:05 wysłana przez TomekP »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: I Ogólnopolski Konkurs Numizmatyczny
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Stycznia 2016, 21:26:58 »
Niestety, jestem chyba za stary.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: I Ogólnopolski Konkurs Numizmatyczny
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Stycznia 2016, 08:48:15 »
Wiem, że nie Pan za tym stoi, ale doczytanie, co tak naprawdę jest meritum konkursu nie jest zbyt łatwe, szczególnie dla potencjalnych uczestników.

Poza tym organizatorzy zdecydowanie przeceniają powszechną wiedzę na temat obecnego funkcjonowania mennicy - byt osoboludzki znajdujący się obecnie "w pionie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych" raczej nie odróżnia, czym się różni mennica z roku 1816, 1916 i 2016...

TomekP

  • Gość
Odp: I Ogólnopolski Konkurs Numizmatyczny
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Stycznia 2016, 12:13:56 »
Chętnie przekażę uwagi i zaktualizujemy regulamin, ale prosiłbym o konkrety ;) Ja nie widzę trudności w dotarciu do meritum, natomiast może być to spowodowane tym, że jeszcze niedawno musiałem się wczytywać w takie regulaminy i nabrałem wprawy.

Co do wiedzy - to są informacje stosunkowo łatwe do znalezienia, a nie chodzi nam przecież o rozprawy naukowe póki co ;)

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: I Ogólnopolski Konkurs Numizmatyczny
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Stycznia 2016, 12:58:12 »
Chętnie przekażę uwagi i zaktualizujemy regulamin, ale prosiłbym o konkrety ;) Ja nie widzę trudności w dotarciu do meritum, natomiast może być to spowodowane tym, że jeszcze niedawno musiałem się wczytywać w takie regulaminy i nabrałem wprawy.
No tak, ale o ile dobrze zrozumiałem, konkurs nie jest dla osób dorosłych. Widział Pan kiedyś dziecko, które z uwagą studiuje wielostronicowy regulamin i wyłuska z niego, że meritum znajduje się na stronie 3 w punkcie 6? (chociaż w tych dziwnych czasach i takie mogą być... :-( ). Regulamin w takiej postaci może służyć co najwyżej do usypiania tych mniej grzecznych - tu się nadaje perfekcyjnie.

Nie jestem specem od marketingu, ale można wbić w google "konkursy dla dzieciaków" i dostanie Pan sporo przykładów, jak można przykuć uwagę takowego osoboludzia na różnorodnym pionie edukacyjnym. Duże, kolorowe hasło, o co chodzi, potem trochę mniejsze, co trzeba zrobić, i bardzo krótkie streszczenie na dole gdzie i jak można dzieło przesłać. Oczywiście kolorystyka czerwone na niebieskim jest jedną z pierwszych na liście nieczytelności...



TomekP

  • Gość
Odp: I Ogólnopolski Konkurs Numizmatyczny
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Stycznia 2016, 13:07:10 »

No tak, ale o ile dobrze zrozumiałem, konkurs nie jest dla osób dorosłych. Widział Pan kiedyś dziecko, które z uwagą studiuje wielostronicowy regulamin i wyłuska z niego, że meritum znajduje się na stronie 3 w punkcie 6? (chociaż w tych dziwnych czasach i takie mogą być... :-( ). Regulamin w takiej postaci może służyć co najwyżej do usypiania tych mniej grzecznych - tu się nadaje perfekcyjnie.

Taki znów dorosły nie jestem - dopiero I rok studiów. Natomiast proszę poszukać np olimpiady "losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" albo olimpiady historycznej. My nasz konkurs kierujemy do szkół, więc liczymy (jak wszyscy organizatorzy tego typu konkursów) że na niższych szczeblach (podstawówka) nauczyciele wytłumaczą o co chodzi.

Cytuj
Nie jestem specem od marketingu, ale można wbić w google "konkursy dla dzieciaków" i dostanie Pan sporo przykładów, jak można przykuć uwagę takowego osoboludzia na różnorodnym pionie edukacyjnym. Duże, kolorowe hasło, o co chodzi, potem trochę mniejsze, co trzeba zrobić, i bardzo krótkie streszczenie na dole gdzie i jak można dzieło przesłać. Oczywiście kolorystyka czerwone na niebieskim jest jedną z pierwszych na liście nieczytelności...




Takie treści przykuwają uwagę dzieci ze szkoły podstawowej, fakt. Ale najpierw muszą do nich dotrzeć, a nie sądzi Pan chyba, że czytują magazyn "Mówią wieki"... Problem jest tej natury, że plakat nie może wyglądać jak dla dzieci ze szkoły podstawowej, bo nie przykuje uwagi gimnazjalistów i licealistów, gdyż tacy (wiem z doświadczenia) po prostu zignorują jakiś kolorowy plakacik stwierdzając,że to "dobre dla dzieci".


DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: I Ogólnopolski Konkurs Numizmatyczny
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Stycznia 2016, 13:46:57 »
proszę poszukać np olimpiady "losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
Poszukałem. Znalazłem. http://www.klubvm.org.pl/aktualnosci/52.
Naprawdę nie widzi Pan diametralnej różnicy w czytelności?

Takie treści przykuwają uwagę dzieci ze szkoły podstawowej, fakt. Ale najpierw muszą do nich dotrzeć, a nie sądzi Pan chyba, że czytują magazyn "Mówią wieki"... Problem jest tej natury, że plakat nie może wyglądać jak dla dzieci ze szkoły podstawowej, bo nie przykuje uwagi gimnazjalistów i licealistów, gdyż tacy (wiem z doświadczenia) po prostu zignorują jakiś kolorowy plakacik stwierdzając,że to "dobre dla dzieci".
Jakby się Pan na to nie patrzył, obrazek napisany jednolitym czerwonym tekstem i bożenkowaty regulamin, którego trzeba przeczytać 2/3, żeby w ogóle dowiedzieć się, o co chodzi, czytelne nie są.

TomekP

  • Gość
Odp: I Ogólnopolski Konkurs Numizmatyczny
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Stycznia 2016, 14:50:43 »
Ja widzę różnicę w czytelności, ale też nie ja robiłem ten plakat... Z tym, że uwaga o olimpiadach dotyczyła konkretnie regulaminu... ;)



Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet