Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:08:22

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Katalog aukcji WCN 50  (Przeczytany 13626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Katalog aukcji WCN 50
« dnia: 07 Stycznia 2016, 09:35:11 »
Witam

Czy któryś z kolegów lub reszty forumowiczów posiada może katalog 50-tej aukcji WCN ? Potrzebuje skany stron dotyczących monet pierwszych piastów z tego katalogu. Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam
Grzesiek
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: Katalog aukcji WCN 50
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Stycznia 2016, 09:42:23 »

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Katalog aukcji WCN 50
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Stycznia 2016, 12:33:53 »
Już wcześniej ściągnąłem sobie ten pdf z WCN-u, ale jak zauważysz jest to tylko wycinek z katalogu. Pełny katalog ma 234 strony, a pdf zaledwie 83. Mnie interesują tylko pierwsze strony o monetach Piastowskich, których jest tylko parę w tym pdf'ie.
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

kwinto

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Katalog aukcji WCN 50
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Stycznia 2016, 12:39:16 »
jeśli nic pilnego to wieczorową porą mogę zrobić skany :)

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Katalog aukcji WCN 50
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Stycznia 2016, 12:44:46 »
Nie ma ciśnienia, zaczekam :) Będę Ci bardzo wdzięczny kwinto za pomoc. Jeżeli się nie zniechęcisz to bardzo proszę Cię byś zrobił dobrej jakości skany tylko stron dotyczących monet pierwszych Piastów czyli denary i brakteaty: Chrobry, Mieszko, Szczodry, Herman, Sieciech, Wygnaniec, Krzywousty, Kędzierzawy. Posiadam w wersji elektronicznej bardzo sporą jak nie największą biblioteczkę artykułów i opracowań odnośnie wczesnego średniowiecza w Polsce - okres denarowy. Jeżeli byś coś potrzebował to z chęcią się odwdzięczę.

« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2016, 12:50:52 wysłana przez acidboy »
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

JRobert

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Katalog aukcji WCN 50
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Stycznia 2016, 13:59:16 »
;-)

Bo w pytaniu było o katalog, a chodzi o książkę prof. Paszkiewicza ;-) WCN obcięło PDF książki tylko do stron z katalogiem monet - nigdy nie oglądałem tego PDF bo mam wydanie papierowe.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Katalog aukcji WCN 50
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Stycznia 2016, 14:45:57 »
Ja bym jednak polecał z całego serca kupić całość papierową, bo jest naprawdę tego warta. Poza tym Pan Profesor obiecał, że jak zejdzie nakład "Małej Historii", weźmie się za "Dużą" ;-)

Pio86

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Legitymacja 078
Odp: Katalog aukcji WCN 50
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Stycznia 2016, 18:26:46 »
Nie ma ciśnienia, zaczekam :) Będę Ci bardzo wdzięczny kwinto za pomoc. Jeżeli się nie zniechęcisz to bardzo proszę Cię byś zrobił dobrej jakości skany tylko stron dotyczących monet pierwszych Piastów czyli denary i brakteaty: Chrobry, Mieszko, Szczodry, Herman, Sieciech, Wygnaniec, Krzywousty, Kędzierzawy. Posiadam w wersji elektronicznej bardzo sporą jak nie największą biblioteczkę artykułów i opracowań odnośnie wczesnego średniowiecza w Polsce - okres denarowy. Jeżeli byś coś potrzebował to z chęcią się odwdzięczę.



Jak się pan już tak chwali ;) To mam prośbę interesują mnie artykuły dotyczące mennictwa na Mazowszu w tym monet Sieciecha. Jeśli może pan podesłać jakieś artykuły lub przynajmniej podesłać listę ważniejszych prac byłbym ogromnie wdzięczny.

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Katalog aukcji WCN 50
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Stycznia 2016, 19:40:02 »
Nie chwalę się  :P chcę tylko odwdzięczyć się koledze za jego czas poświęcony nudnemu skanowaniu. Co do Sieciecha to jest naprawde mało opracowań, a oto lista części artykułów, które mogę podesłać:

A.Bordzio - Wpływy brytyjskie w mennictwie Bolesława Chrobrego
A.Kedzierski - Kaliskie skarby monet
A.Kedzierski - Pierwsza mennica w Kaliszu
A.Kędzierski - Czy istnieją denary krzyżowe Władysława Hermana
A.Kędzierski - Czy istnieją monety Zbigniewa, syna Władysława Hermana, WN, R. XLIX 2005, z. 1 (179)
A.Kędzierski - Denary krzyżowe z przedstawieniem głowy ze skarbu ze Słuszkowa
A.Kędzierski - Nieznana XI-wieczna polska moneta w zbiorach kaliskiego muzeum
A.Kędzierski - Obole na ziemiach polskich
A.Kędzierski - Polskie denary krzyżowe w skarbie ze Słuszkowa, WN,R. XLII, 1998
A.Kędzierski, L.Ziąbka - Wczesnośredniowieczne skarby z Kalisza i okolic
A.Kędzierski, S.Miłek - Mennica denarów krzyżowych w Kaliszu
A.Lachowicz - Monety władców polskich (do Bolesława Śmiałego) i ich znaczenie we wczesnym średniowieczu
A.Piwowarczyk - Denary i brakteaty Boleslawa Krzywoustego, BN 1966, Nr 15
A.Piwowarczyk - GNEZDUN CIVITAS - SCS IOHANES, BN 1965, Nr 5
A.Piwowarczyk - Kotizlaus, Venciezlaus i „czeskie” denary Chrobrego, BN 6-7, 1965
A.Piwowarczyk - Legendarny egzemplarz denara Gnezdun Civitas, BN 1968, Nr 38
A.Piwowarczyk - Princes Poloniae - Dux Inclitus - REX, BN 1965, Nr 1
A.Schmidt - GNEZDVN CIVITAS najstarszym denarem Bolesława Chrobrego, BN, 1991 Nr 7-12 (279-284)
A.Schmidt - Manifestacyjne denary (i obol?) Władysława Hermana, BN 1983, Nr 4
A.Schmidt - Znaki na rewersach denarów Mieszka I, BN, 1991 Nr 7-12 (243-248)
B.Paszkiewicz - Najstarsze brakteaty śląskie WZN Nr 2-2006 (30)
B.Piwocka - Monety piastowskie wykopane w Karczmiskach, WNA XV, 1933
E.Mrowiński - Jeszcze o sprawie chronologii denarów typu SCS IOHANNES, BN 1982 Nr 7
E.Mrowiński - Znak swastyki na denarze Mieszka I, BN, 1986 Nr 5-8 (217-220)
F.Piekosinski - Denary palatyna Sieciecha, WNA 1898, nr 4(38)
IKM - Krzywousty - monetarna polonizacja
IKM - Mennictwo Bolesława Chrobrego (992-1025)
IKM - Mennictwo Bolesława Śmiałego (1058-1079)
IKM - Mennictwo Hermana
IKM - Pierwsze polskie monety prywatne palatyna Sieciecha
J. Chałupski - Przed Piastami
J.Piniński - Trzeci egzemplarz monety Bolesława Chrobrego z przedstawieniem strzały, WN, R.XLVI, z.1
J.Pysiak - Denary krzyzowe, NP 1995 1-162
J.Sosnowski - Denary Bolesława Śmiałego, Władysława Hermana i Sieciecha, BN 1966, Nr 13-14
K.Mitkowa-Szubert - Zespoły monet Bolesława Krzywosutego i Władysława II, ZN TOM III-IV zmiejscowości Rudniki i Ruszcza Dolna , woj. tarnobrzeskie
L.Siewierski - Adulteryny Bolesława Chrobrego, BN 2, 1965
Ł.Czwojda - Peksy. Próba interpretacji nacięć na wczesnośredniowiecznych monetach, WN LI, 2007, z. 1 (183)
M.Bogucki - Dlaczego we wczesnym średniowieczu powstały skarby złomu srebrnego? WN, XLVIII, 2004, z. 1 (177)
M.Bogucki - Mennictwo naśladowcze Słowiańszczyzny północno-zachodniej w X i XI wieku
M.Bogucki - Nieznana hybryda denara PRINCES POLONIE i nowy typ monety Bolesława Chrobrego
M.Bogucki - Poprawianie stempli monet Bolesława Chrobrego i Mieszka II
M.Folwarniak - Brakteaty Bolesława Krzywoustego w polskich zbiorach
M.Folwarniak - Pierwsze polskie brakteaty
M.Jarosz - Próba uporządkowania krzyżówek X i XI wieku, PN 1-1997 Nr 16
P.Chabrzyk - Psucie monety, PN 2-2002 Nr 37
R.Kiersnowski - O brakteatach z czasów Bolesława Krzywoustego, WN, R. III, 1959, z. 3-4, s. 147-167
R.Kiersnowski - O wspólnych cechach ikonograficznych monet polskich i czeskich w średniowieczu, WN, R. XXIV, 1980
R.Kiersnowski - Spór o denary krzyżowe
R.Kiersnowski - Tytuł władcy na stemplach monet średniowiecznych, WN, R. XXVI, 1982, z. 1-2
S.Gibasiewicz - Przyczynek do badań nad denarami Władysława Hermana, WN, R.XII, 1968, z.2
S.Suchodolski - Chronologia monet Władysława II i Bolesława Kędzierzawego, WN, R V. 1961, z. 2-3
S.Suchodolski - Orzeł czy paw. Jeszcze o denarze Bolesława Chrobrego z napisem
S.Suchodolski - Relacje między legendą a wyobrażeniem na monetach Europy Środkowej w X i XI w., Nowa Sól 2006
S.Suchodolski - Rex Bolizlavus - tzw. królewskie monety Bolesława Chrobrego
S.Suchodolski - Spór o początki mennictwa w Czechach i Polsce WN R XLII 1998
S.Suchodolski - Zmiany chronologii i atrybucji monet polskich XII-XIIIw. W świetle skarbu z Głogowa, WN, R. XXXVI, 1992, z. 3-4
Schyłek denarów lekkich za panowania Bolesława Kędzierzawego i Władysława Wygnańca
St.J.Czarnowski - Wykopalisko monet w jaskini Okopy Wilekiej, WNA 1898, Nr 2-3
T.Kałkowski - Nowy egzemplarz dnara Sieciecha z monogramem, WN IX, 1965
Z.Budkowa - W sprawie monet palatyna Sieciecha, WN IX, 1965
Z.Zakrzewski - O nieprawidłowo bitych denarach za czasów Chrobrego, SW, T.2, 1953

Książki:

Andrzej Szwagrzyk - Pieniądz na ziemiach polskich X-XX w (Tylko rozdział: Okres denarowy)
Franciszek Piekosiński - Moneta polska w dobie piastowskiej, Kraków 1898
Franciszek Piekosiński - O grzywnie polskiej staropiastowskiej, Kraków 1906
Joachim Lelewel - O monecie polskiej, Ponzań 1862
Marjan Gumowski - Monety Polskie, Warszawa 1924 (Tylko rozdział: Okres denarowy)
Marjan Gumowski - Podręcznik numizmatyki polskiej, Kraków 1914 (Tylko rozdział: Okres denarowy)
Ryszard Kiersnowski - Początki pieniądza polskiego, Warszawa 1962 (Tylko rozdziały: Najdawniejsze monety polskie, Mennice i mincerze)
Stanisław Suchodolski - Denar w kalecie, Wrocław 1981
Tadeusz Korzon - System monetarny w Polsce
Teofil Żebrawski - Wiadomości Numizmatyczne, Kraków 1857
Zygmunt Zakrzewski - Gniezno i Kalisz Dwie Mennice Wielkopolskie Za Czasów Mieszka III, Kraków 1927

Jak coś Cię interesuje to podaj maila i wyślę.
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2016, 20:10:56 wysłana przez acidboy »
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Katalog aukcji WCN 50
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Czerwca 2017, 15:18:03 »
Przepraszam za odgrzewanie starego wątku ale katalog aukcji nr. 50 to istne cacko. Jeszcze nie przeczytałem w całosci ale mam go w końcu i myślę, że będzie to uczta czytelnicza. Przypominam, że chodzi tu o katalog aukcji numizmatycznej wpleciony misternie w publikację prof. Borysa Paszkiewicza pt. Podobna jest moneta nasza do urodnej Panny.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: Katalog aukcji WCN 50
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Czerwca 2017, 19:59:10 »
Przepraszam za odgrzewanie starego wątku ale katalog aukcji nr. 50 to istne cacko. Jeszcze nie przeczytałem w całosci ale mam go w końcu i myślę, że będzie to uczta czytelnicza. Przypominam, że chodzi tu o katalog aukcji numizmatycznej wpleciony misternie w publikację prof. Borysa Paszkiewicza pt. Podobna jest moneta nasza do urodnej Panny.

Ja też się nim zachwyciłem, profesor Paszkiewicz to zacny narrator i chodząca kopalnia wiedzy  :D
Przy okazji polecam od razu kolejny jubileuszowy katalog z aukcji WCN 65, jak dla mnie oba stanowią w pewnym sensie komplet.
Swoje achy i ochy (zachwyty) wyraziłem nawet nieudolnie na blogu http://monetysap.blogspot.com/2016/08/jubileuszowe-katalogi-wcn-barwne.html  :-[
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

 

R E K L A M A
aukcja monet